Odpowiednie konto dla firm

Kiedy przed kilkoma miesiącami zakładałem swoją firmę, prócz konieczności załatwienia wielu urzędowych spraw, musiałem również otworzyć konto w jakimś banku. Cóż, w sumie w naszym kraju tych banków mamy praktycznie od zatrzęsienia, czyli generalnie miałem ogromny kłopot z tym by natrafić na perfekcyjne konto bankowe.

Pieniędze

Niby jakie jest tak naprawdę to całe perfekcyjne konto? To bardzo subiektywny osąd, trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć. Jednak spokojnie dam rade wymienić takie rzeczy na które sam zwracałem pilną uwagę. Nie lubię, gdy klienci zbyt długo czekają na przelew pieniężny ode mnie. A więc to znaczy, że wybrałem ten bank, który zapewnia naprawdę szybkie przelewy – nawet jeżeli idą do innego banku. Uważam, że przelewy bankowe są generalnie zbyt wolne, choć co najbardziej intrygujące, w naszym kraju nie jest w tym aspekcie źle, tak naprawdę jesteśmy w czołówce.

Warto również zwrócić uwagę na to, ile placówek posiada interesujący nas bank. Preferuję duże banki, ponieważ łatwiej natrafić na ich oddział. Chociaż te ogromne banki mogą nieco źle się nam kojarzyć, to jeśli dobrze wybierzemy, zapewne obejdzie się bez irytującej biurokracji oraz wszechobecnego bałaganu. A przynajmniej mam taką nadzieję – ciężko wskazać, które banki pod tym względem są godne zainteresowania.

Finanse

Źródło: http://pixabay.com

Dbam także o profesjonalną obsługę – szczególnie piję w tym momencie do infolinii. Bardzo często linia jest nieustannie zajęta, a na dodatek ciężko się z nimi dogadać. Naturalnie istotne jest to, aby za konto firmowe nie płacić zbyt wiele. Wielkie banki tak czy siak wyjdą na swoje, a więc nic wielkiego się nie stanie, jeśli rachunki bankowe dla firm będą nieznacznym wydatkiem z naszej strony.

Jest XXI wiek, czyli wypadałoby stawiać na bank, który odpowiednio podchodzi do bankowości internetowej. Kiedyś bardzo dużo rzeczy musiałem załatwić w banku. Dzisiaj? Praktycznie wszystko załatwiam drogą internetową. Ewentualnie dzwonię do BOK-u. A więc jak doskonale widać, choć ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć, które konto dla firm jest strzałem w dziesiątkę, to i tak każdy z nas nie powinien napotkać na znaczne problemy z odpowiedzeniem sobie na to zapytanie. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. To jak jest z Tobą, drogi czytelniku?

Related Post