Malowanki stymulują wyobraźnię

To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał edukacyjny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych możliwości. Pociecha zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co doświadcza.

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są szybą, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które zrobiło. Jest to wspaniałe narzędzie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. Dziecko wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malucha” (R. Fisher).

Gdy zainteresował Cię prezentowany temat, obejrzyj witrynę (http://www.collegium-novum.pl/matematyka,kurs,1.html) a zapewne zdobędziesz więcej danych na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Kształtowanie się zdolności poznawczych pociechy to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych przepisów. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując malcom pasjonujące doświadczenia, oferując edukujące zabawy i twórcze zadania. Malowanki dla dzieci mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brakuje mu inwencji. Aby uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wiele inspiracji i radości.

Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność ramion. rozrywki absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te aktywności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze lepiej.

Dzieci lubią spędzać czas w Internecie. W tym miejscu mają możliwość rysowania i grania w najróżniejsze gierki i gry dla pięciolatków. Sporo rodziców zastanawia się czy to bezpieczne miejsce dla swoich dzieci. Powinno się jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje wiele możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych pociech.

Related Post