Jak skutecznie szukać zatrudnienia? Kilka rad, dzięki którym szybko dostaniesz posadę marzeń

Każdy wie jak ważne jest posiadanie jakiejś pracy zarobkowej. Jest niezbędne do życia jak powietrze i woda. Bez niej nie możemy bezproblemowo funkcjonować w społeczeństwie. Z jakiego powodu tak się dzieje? Odpowiedzią są pieniądze, dzięki którym możemy nabyć jedzenie, ciuchy, zapłacić za mieszkanie i mnóstwo innych powodów.

rozmowa rekrutacyjna

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli poszukujesz pracy, zastosuj się do poniższych wskazówek

Jeżeli akurat nie posiadasz pracy i nie możesz jej dostać, to poniższe porady z pewnością zapewnią Ci kilka rozmów o pracę. Po pierwsze przygotuj rzetelne CV. Nie pisz w swoim CV rzeczy, które nie są prawdą – w trakcie rozmowy Twoje kłamstwo prędko wypłynie na jaw, a potencjalny szef raczej nie spojrzy na Ciebie przychylnym okiem. Po drugie nie zapominaj, że jedno CV nigdy nie będzie pasujące do każdej pracy. Jeżeli pracowałaś poprzednio w innej branży to informacja o tym niekoniecznie zaciekawi potencjalnego szefa. (Zobacz też ) Zamieść w CV wszelkie informacje o stażach czy wolontariacie. Unikaj ogólne stwierdzenia rodzaju – wzorowa obsługa komputera, ponieważ ta informacja o niczym nie mówi. Równie dobrze może pod nią się chować fakt, że potrafisz komputer jedynie włączyć. Na rozmowę ubierz się schludnie, w niewłaściwym tonie jest spóźnianie się. Warto przyszykować do rozmowy. (Więcej na ) Czy orientujesz się w zakresie obowiązków na stanowisko o które się ubiegasz? Czy wiesz ile chcesz zarabiać? Na pewno wskazane jest rozeznać się w tym, czym zajmuje się ta firma? Na spotkanie przyszykuj sobie własne pytania – w końcu nie tylko szef ma być z Ciebie zadowolony, ale także Ty musisz wybrać pracę, która spełnia Twoje oczekiwania.

rekrutacja do pracy

Źródło: flickr.com
Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia?

W erze Internetu, najlepiej zatrudnienia szukać właśnie tam. Wprowadzając właściwą frazę jesteśmy w stanie skutecznie wyszukiwać oferty pracy w naszej okolicy. W wyszukiwarkę możemy np. wprowadzić zapytanie zbudowane w następujący sposób: „oferty pracy architekt” lub „oferty pracy kutno”, to znaczy wpisujemy miasto, która nas ciekawi bądź konkretny zawód. Możemy również kombinować z brzmieniem frazy, np.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy przedstawione na tej witrynie, to z pewnością przypadną Ci do gustu również dalsze informacje, które znajdują się w linku pod spodem.

„praca legionowo” da jeszcze inny wynik. Pamiętaj aby swoją kandydaturę przesyłać do pracodawcy z formalnego e-maila. Dodatkowo jeśli pracodawca wymaga listu motywacyjnego, bezwzględnie go napisz i wyślij. W tej sytuacji Twoje notowania znacząco się zwiększają.