Poznaj pojęcia wiążące się z prowadzeniem działalności gospodarczej, by zyskać wiedzę, jak wykorzystywać je we własnej firmie

Bycie właścicielem firmy zobowiązuje do znajomości różnych pojęć i przepisów związanych z prawem oraz podatkami. Daje to dużo korzyści, ponieważ dzięki dosadniejszej znajomości ustaw i przepisów, można liczyć na różne udogodnienia i ulgi. Czasami zdarza się jednakże tak, że dla przedsiębiorcy niektóre hasła stają się niejasne i nie potrafi wykorzystywać możliwości, przed którymi staje jego zakład.

franczyza

Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Czym jest skala podatkowa?

Każdy z nas okazuje się świadom, czym są podatki, jak także, że trzeba je opłacać.

Zafrapował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik – to niezwykle użyteczna oferta (http://psmtechnik.pl/stoiska,12,pl), która też będzie warta Twojej uwagi.

Mało kto mimo wszystko zagłębia się w tajniki podatkowe oraz wie, czym jest na przykład skala podatkowa, tymczasem hasło to ma kluczowe znaczenie dla wysokości podatku, jaki trzeba będzie zapłacić. Skala podatkowa okazuje się niczym odmiennym, jak wzorem wedle jakiego oblicza się wysokość podatku od dochodu, który uzyskuje się w określonym roku podatkowym. Skala podatkowa dzielona jest progami podatkowymi, które wyznaczają, którą stawkę podatkową zapłaci płatnik – czytaj tutaj.

Jak wystawić fakturę vat?

Faktura vat to rodzaj rachunku poświadczającego dokonaną transakcję sprzedaży towaru lub świadczenia usług, bywa ona wystawiana przez podatników podatku Vat – sprawdź tu. Metodę wystawiania faktury vatowskiej regulują specjalne przepisy, które wyraźnie zaznaczają, co powinno znajdować się na wspomnianym dokumencie. Na fakturze vat musi zostać zamieszczona informacja o dokonanej transakcji, jej data, jak również ceny jednostkowe, wartości bez podatku, stawka podatku i wartość z ujęciem podatku. Na dokumencie muszą znaleźć się też informacje o wystawiającym fakturę oraz nabywcy. Dokument bywa wystawiony w co najmniej dwóch egzemplarzach, oryginał zazwyczaj dostaje kontrahent, choć coraz częściej brakuje rozróżnienia na kopię i oryginał.

Hej, sprawdź to (https://wroclaw-adwokat.pl/alimenty-na-maloletnie-dziecko/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

pieniądze

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Umowa franczyzowa – czy to się opłaca?

W niektórych przypadkach przedsiębiorcy ważą się na zawarcie umowy franczyzowej – więcej informacji. Ten typ umowy często jest stosowany w przypadku przedsiębiorstw handlowych i gastronomicznych, kiedy to franczyzobiorca korzysta ze znaku towarowego, receptur, jak także różnych informacji tyczących prowadzenia działalności. Z tytułu korzystania z franczyzy trzeba ponosić opłaty franczyzowe i licencyjne, z kolei cały zysk pozostaje w ręku franczyzobiorcy. Podczas podpisywania takiej umowy, warto szczegółowo omówić wszelkie detale i upewnić się, że jest ona dla przedsiębiorcy opłacalna.