Jakim sposobem znaleźć idealnego handlowca, czyli parę słów na temat sprawnej rekrutacji

Rekrutacja handlowców nierzadko zdoła sprawiać nie lada problem i wyzwanie dla rekrutera. Kandydatów na stanowisko handlowca naturalnie jest mnogość, jednakże jakim sposobem znaleźć wspaniałą osobę, która sprawdzi się na tym stanowisku?

biznes

Źródło: flickr.com

Bezspornie na samym początku wypada się zastanowić nad tym jaki ma obowiązek być perfekcyjny handlowiec i jakimi cechami powinien się wyróżniać. Osoba ta będzie reprezentować firmę jako jej wizytówka, na pewno więc musi się porządnie prezentować. Winna być to osoba elegancka, schludnie i porządnie ubrana, jednym słowem porządna pod każdym względem. Już na samym początku rozmowy kwalifikacyjnej zdołasz bez trudu się zorientować czy dany aspirant realizuje to wymaganie, czy może jego wygląd sporo odstaje od oczekiwanego. Dodatkowo osoba pragnąca pracować jako handlowiec na pewno powinna odróżniać się kilkoma ważkimi kwestiami. Po pierwsze musi być komunikatywna i nie mieć problemów z nawiązywaniem dobrych kontaktów z innymi ludźmi.

rekrutacja na stanowisko handlowca

Źródło: http://www.randstad.pl/

Dodatkowo musi mieć należyte umiejętności negocjacyjne, które pomogą jej w sprzedaży takich usług, jak usługi hr (–>doradztwo personalne) oraz pozwolą na uniknięcie trudnych dyskusji. Dodatkową istotną rzeczą jest także odporność na stres i zdolność radzenia sobie z drażliwymi sytuacjami – na nieszczęście trzeba liczyć się z tym, że nie każdy Klient jak zostać tajemniczym klientem okaże się przyjemny oraz uprzejmy. Mile widzianymi cechami są też biegłość osobnego działania i planowania własnej pracy.

To ledwo kilka cech, jakie powinny wyróżniać wyśmienitego handlowca. Jeżeli Twój kandydat takie ma to istnieją wielkie szanse, że sprawdzi się w tym zawodzie. Naturalnie Ty, jako rekruter też musisz prawidłowo przygotować się do przewodzenia rekrutacji. Przede wszystkim wypada skonstruować określony plan naboru na nowe stanowisko, wyłonić profil kandydata a także skonstruować skrupulatny opis stanowiska i zwrócić uwagę na kwalifikacje i umiejętności kandydatów oraz precyzyjnie ustalić wymagane cechy.
Kategoria: kursy i szkolenia