Rozpoczynasz twoją pierwszą pracę? Załóż konto bankowe

Każda osoba, jaka zaczyna swoją pierwszą pracę, powinna pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie spływać dostawana pensja. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, lecz później zamykają je, ponieważ wraz z ukończeniem nauki zwiększają się opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy posadę, ciężko byłoby obejść się bez konta, zatem warto jest dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać stosowną ofertę.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Idealne są oczywiście bezpłatne rachunki, jeżeli np. co miesiąc zrobimy zakupy kartą na zatwierdzoną kwotę. Czego z reguły dotyczą opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów lub z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi sprawdzić oferty kilku banków, by mieć rozeznanie, która z nich jest dla niego wyjątkowo korzystna.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Sprawdź też podobne witryny na ten przedstawiany wątek, które zapewne są podobnie wciągające.

Po drugie w dzisiejszych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, powinniśmy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (więcej o ofercie), aby w każdym momencie móc sprawdzić jego stan bądź wykonać szybki przelew internetowe. Bardzo powszechne są również aplikacje mobilne, dające możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego oraz oczywiście bieżącej obsługi rachunku.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na własnym rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki – godne zaufania biuro rachunkowe Wrocław Fabryczna – bankowe swoich klientów, to w zasadzie są to nieznaczne sumy, jakie trudno jest spostrzec. Znacznie bardziej korzystny jest tak zwany cashback, czyli zwrot części wydatków związanych z zakupami przy użyciu karty debetowej. Niekiedy można również liczyć na atrakcyjne podarunki, dlatego dobrze jest śledzić oferty i uruchomić konto w momencie, gdy będziemy mogli zyskać w zamian aparat czy tablet.

Co zrobić, jeżeli już posiadasz konto bankowe (zobacz ofertę smartvest), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy wypełnić dokument w nowej placówce, w jakiej chcemy posiadać rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, gdyż zajmie się nimi nasz nowy bank – łącznie z poinformowaniem urzędów lub twojego pracodawcy. Pamiętaj, aby wskazać wszystkie osoby oraz instytucje, które powinny być powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał borykać się z niepotrzebnymi kłopotami. Polecamy też