Jak to jest z tymi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać większą ilość pieniędzy? A jak nie, to czemu tak jest?

Dzisiaj jest szczęśliwy dzień. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam naszą pensję. Czy coś jest w stanie popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może podatki? Nim Twój szef wynagrodzi Cię pensją, musi zapłacić podatek od zatrudnienia (zwany dla pozorów ZUS-em). Następnie, gdy już odpowiednią sumę przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić jeszcze jedną część składki za to, że jesteś zatrudniony jak i rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie Ty wiesz tylko o tej drugiej części, bo tak pisało w umowie.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci następny tekst na zbliżony temat. Mamy nadzieję, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Wejdź w link – w nim oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-medyczne/).

Natomiast rzecz w tym, iż otrzymując co miesiąc dajmy na to – skromne 1500 złotych – twój szef zapłacił za za pracownika prawie dwa taką kwotę. Co masz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em dostaniesz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w przypadku wypadków losowych. –Więcej: info o pitach–Dzięki składce NFZ dostaniesz miesiące, jak nie lata czekania na usługi lekarskie. W zamian za płacenie podatku od dochodu otrzymasz natomiast urzędników, którzy na każdym kroku uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te “korzyści” jest coś dodatkowego pomiędzy wydatkami pracodawcy na zatrudnionego, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie możemy zapomnieć o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość naszej wypłaty. Kupują paliwo do auta, alkohol, podstawowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani bardziej lub mniej.

Mało kto zwraca na to uwagę, ale faktem jest, iż podatki to około połowa wartości naszej pracy, a różne instytucje w ramach tych właśnie pieniędzy dają nam kiepskiej jakości pomoc lub takie których niekoniecznie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem możemy własne rozgoryczenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do “wyzyskującego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku i inne obowiązki są stałą częścią naszego funkcjonowania, a już z pewnością wtedy, gdy mamy własną firmę. Zresztą, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od zarejestrowania naszego przedsiębiorstwa we właściwym urzędzie.

Sprawdź też informacje o rozliczeniu w 2017

Trzeba pamiętać o wszelkich formalnościach, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie można jednocześnie żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować nieprzyjemnościami także na przyszłość. Powinniśmy pogodzić się z taka sytuacją, że oprócz przysługujących nam praw posiadamy także swoje powinności do spełnienia. Jednym z tych obowiązków jest właśnie podatek.

Related Post