Motywacja, czyli w jaki sposób wytrwale zmierzać do celu

Motywacja jest tym, czego każda osoba potrzebuje codziennie. Potrzebujemy motywacji aby wstać z łóżka o poranku, by codziennie siedzieć przez 8 godzin w swoim miejscu zatrudnienia (nawet, jeżeli ją lubimy)albo żeby skończyć studia z nie najgorszym przynajmniej rezultatem.

Podobnie jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na spotkanie z przyjaciółkami trudno jest wyjść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (chociaż w tej kwestii nie jest o to ciężko).

Jasnym jest, że działa to w obie strony: może nas tak aktywizować, jak i demobilizować do działania, ponieważ, przykładowo, odczuwamy ogromną pokusę na oglądanie telewizji lub wegetowania przy komputerze. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest czymś w 100 %-ach naturalnym u każdego z nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Zwycięstwem jest nie to, żeby problem wykluczyć, ponieważ to nie jest wykonalne, ale by nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tej chwili wielu zapyta: „Ale w jaki sposób to zrobić?”.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do tak samo interesujących wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę pokrowiec na matę i oglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Drogą do okiełznania naszych ułomności jest właściwe nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one za zadanie pomóc nam odszukać naszą ścieżkę w życiu i podtrzymywać nas, żebyśmy z niej nie zeszli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najistotniejszą rzeczą, którą trzeba wykonać, jest nazwanie tego, do czego chcemy w życiu dojść, co pragniemy mieć, kim być. Bardzo istotne jest, abyśmy dokładnie umieli odpowiedzieć na pytanie Dlaczego robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie nazwać i przypominać sobie o tym w czasie zwątpienia. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, powinniśmy również kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia. Czymś, co nie daje nam możliwości wypchnięcia poza krąg priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, dlatego też warto każdego dnia poświęcić kilka minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się cytatami person, które doszły do tego, czego my pragniemy oraz czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to poprawnie wpływa na nastawienie- skoro komuś się udało, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Osoby, które miewają tak zwany „słomiany zapał”, posiadają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych.

To przyciągający oko post, jednak dodatkowo zobacz również inny podobny oraz równie nietuzinkowy wpis – my zalecamy to źródło (http://www.e-hunter.pl/szelki-dla-psa).

Zazwyczaj są to duchy bardzo niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, za to gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą entuzjazm oraz zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najlepiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na małe fragmenty. Dzięki temu postępy będą szybciej zauważane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że idziemy do przodu.

To tylko wybrane spośród sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na odpowiednim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam wypracować swój indywidualny system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.

Related Post