Sprawdzaj ciągle postępy swojego maluszka

Nie ma wątpliwości, że dla każdej mamy zdrowie dzieci jest kwestią kluczową, dlatego też ważne jest, by była ona świadoma różnych możliwych niebezpieczeństw, które mogą spotkać dziecko, jak również metod i sposób przy pomocy których może mu pomóc.

meble do pokoju dziecka

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nigdzie nie uczą nas jak postępować z maluchami – pomijając oczywiście szkoły pedagogiczne – dlatego też każda mama jest zdana tylko na siebie bądź doświadczenie koleżanek i najbliższych. Bardzo ważna jest dokładna obserwacja i kontrola własnych pociech. Wiele przypadłości, jakie mogą się u malucha rozwinąć da się wykryć zawczasu, jeżeli będziemy w stanie dostrzec pojawiające się nieprawidłowości już u ich zalążka. Przykładem mogą być choćby wady wymowy. Jąkanie u dzieci ((poznaj informacje)) to wciąż przypadłość, na którą mimo już wielu lat badań nie ma kompleksowego leku. Mamy, które nie mają pojęcia czy to normalne, że ich pociecha nadal nie mówi, czy też nie potrafią rozpoznać symptomów jąkania mogą za późno zareagować. Podobnie jeśli nie wiedzą, że funkcjonuje terapia jąkania (zobacz kompletną ofertę pod adresem), która w licznych przypadkach pozwala na zniwelowanie tego problemu (przynajmniej w znacznym stopniu) mogą pozbawić swojego malucha możliwości „normalnego życia”.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na przedstawiany wątek, to zobacz nowy tekst (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), który z pewnością będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

Świadomość i wiedza są więc w takich sytuacjach bardzo ważne. Jeśli mama nie będzie wiedziała, że wbrew

Mama i dziecko

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

popularnym poglądom jąkanie nie jest związane z inteligencją, nie będzie umiała wyjaśnić dziecku, by nie czuło się gorsze od rówieśników. Tym bardziej, że to właśnie strach może zwiększyć proces jąkania.

Jąkanie to oczywiście jeden z wielu przykładów – przypadłości, które mogą dotknąć nasze dziecko jest wiele. Nie znaczy to rzecz jasna, że musimy żyć w nieustannym strachu o naszą pociechę – chodzi raczej o zdolność do właściwego reagowania, kiedy pojawiają się jakieś nieprawidłowości. Warto przeglądać tematyczną literaturę, z której można się dowiedzieć jak poprawnie powinien przebiegać rozwój dziecka. Dzięki temu, jeżeli dostrzeżemy jakieś zaburzenia i odchylenia od opisywanego stanu zdrowia będziemy mogły od razu zareagować. Wizyta kontrolna u lekarza nie musi się skończyć konkretną diagnozą, ale my będziemy dodatkowo zadowolone, że kontrolujemy zdrowie naszego dziecka.