Czy spora ilość miejsc pracy ma wpływ na odnalezienie się na w realiach?

Tuż po studiach przychodzi taki moment, kiedy zaczyna się poszukiwać pierwszej pracy na serio. Oczywiście bardzo wiele osób jeszcze podczas studiów szuka jakiegoś zajęcia, dorywczej pracy, letniego wyjazdu zagranicę czy wolontariatu, ale poszukiwanie pracy dopiero po skończeniu studiów wygląda nieco inaczej. Szukamy zwykle pracy, w której moglibyśmy zagrzać miejsce, a nie popracować kilka tygodni, tymczasowo i ją porzucić.

Praca księgowej

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek obfituje w oferty pracy z wielu różnych dziedzin. Żeby się o tym przekonać wystarczy zwrócić uwagę, jaką ilość wyników wskaże nasza wyszukiwarka. Kluczowe jest, by jasno określić, co z naszej profesji lubimy robić najbardziej,w czym się odnajdziemy i w czym czujemy się dobrze.

Jeśli zafascynował Cię niniejszy artykuł, to odkryj www (http://www.eccotravel.eu/wyniki-wyszukiwania/?pref[atrybuty]=slm) a tam czekają na Ciebie wiadomości godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niezwykle zadowolony.

Jeśli nie całkiem umiemy określić, jaki rodzaj pracy szczególnie przypadłby nam do gustu, warto złożyć aplikacje do instytucji o odmiennych charakterystykach, żeby przekonać się w działaniu, co tak naprawdę odpowiada, a czego chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Osoba kreatywna, o dużej elastyczności i dobrym podejściu do ludzi będzie poszukiwała innego typu wakatu niż ktoś nastawiony na zadanie i z ogromną wiedzą, ale bez umiejętności dzielenia się nią. Dużo osób po prostu zaczyna od rozpytywania przyjaciół, poszukiwań na portalach ogłoszeniowych i w lokalnych gazetach. W internecie poszukują używając słów „oferty pracy Legnica” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński”, aby mieć rezultaty tylko ze swojego miasteczka. To oczywiście dobry system i szukanie w sieci jest z pewnością dużo szybsze niż w gazecie.

Wpisanie nazwy miasta wprowadza pewne zawężenie, ponieważ poszukując po frazach „oferty pracy Legnica” nie dostaniemy raczej wyników z północy kraju, ale takie hasła jak „praca Bytom” niestety powodują, że wyników nadal jest po prostu bardzo wiele. Dobre szukanie także jest pewną umiejętnością, jaką warto mieć. Poszukując ofert pracy w prasie nie będziemy mogli posługiwać się wyszukiwaniem control+F. Dobrze rozszerzyć hasła „praca Bytom” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, które charakteryzują miejsca, w których chcemy znaleźć zatrudnienie, na przykład: przedszkole, urząd (zbiór ofert pracy). Wyniki stopniowo będą zawężać się do takiej liczby, którą będziemy mogli dokładnie przeanalizować.