Jakimi metodami można przeprowadzić proces rekrutacji do swojej firmy, zalety i wady outsourcingu HR.

Jeśli ktoś prowadzi własną firmę to w pewnym momencie stanie przed problemem zatrudnienia nowych ludzi. Większość właścicieli firm poszukuje ich samodzielnie, co niekiedy może być mocno kłopotliwe i może zajmować sporo czasu.

outsourcing HR-u
Po rozmieszczeniu ogłoszeń w prasie albo internecie przeważnie otrzyma się pewną ilość zgłoszeń kandydatów. Wiele z nich zupełnie nie będzie spełniać wymagań, lecz niestety i tak wszystkie je będzie trzeba chociaż pobieżnie przejrzeć i zdecydować się na te, które przesłały dobrze rokujące osoby. Kolejnym krokiem będą rozmowy kwalifikacyjne, na to trzeba sobie przeznaczyć nawet kilka tygodni, zwłaszcza jeśli będzie więcej odpowiednich kandydatów. Z reguły po tym etapie zostanie kilka najlepszych osób, pośród jakich w kolejnych etapach wybiera się nowego pracownika. Taki schemat zatrudniania jest najczęściej spotykany ale nie jedyny, przykładowo rekrutacja do call center przeprowadzana przez jakąś firmę doradczą będzie wyglądał całkowicie odmiennie, podobnie jak poszukiwanie specjalisty o rzadkich umiejętnościach (call center – rusza rekrutacja).

Pracownikom, których się zatrudnia należy co miesiąc wypłacać wynagrodzenia, liczyć urlopy, chorobowe i resztę świadczeń.

Mamy zamiar zachęcić Cię do obejrzenia naszego rzetelnego artykułu. Kliknij w link tu… (https://www.mojekonferencje.pl/dobiegniew/palac-mierzecin) i przenieś się do kolejnej witryny.

Jeśli będzie ich kilkudziesięciu to może być konieczne zatrudnienie jakiejś osoby tylko do tego. Innym rozwiązaniem może być przeniesienie całości obsługi pracowników do zewnętrznej firmy – i w takim przypadku wszystkimi rozliczeniami z zatrudnionymi i prowadzeniem ich ewidencji będą się zajmować pracownicy takiej firmy.

ludzie na tle kontynentów

Źródło: flickr.com
Outsourcing hr jest coraz częściej wykorzystywany, nawet wśród małych firm zauważyć się da rosnące zainteresowanie tego typu usługami. Jedną z największych zalet przeniesienia kadr na zewnątrz jest brak potrzeby organizowania działu kadr i przeważnie ograniczenie kosztów z tym związanych. Nie ma co ukrywać, opłacenie jednej faktury raz w miesiącu jest dużo wygodniejsze niż trzymanie kilku osób do obsługi pozostałej załogi. Spodziewać się więc można, że usługi tego typu będą coraz popularniejsze pośród właścicieli firm, zwłaszcza że ceny za nie systematycznie spadają.

Related Post