Sprzedaż i reklama od kuchni, czyli parę rad dla właścicieli firm, którzy chcą zatrudnić przedstawiciela handlowego

Z pewnością część osób twierdzi, że marketing mobilny to inaczej akwizycja bądź jakiś rodzaju handlu bezpośredniego, tymczasem nic bardziej mylnego. Wspomniane pojęcie odnosi się do niezwykle efektywnej formy reklamy, która właściwie ukierunkowana może przynieść zleceniodawcy niemałe zyski. Przekaz reklamowy bywa przygotowywany zarówno w formie tekstu, jak i fotografii, a później wysyłany jako SMS lub MMS do wybranej grupy odbiorców.

content marketing

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomością takich pojęć, jak również konkretnymi umiejętnościami, powinna pochwalić się czterdziestolatka, która bierze udział w rekrutacji i jednocześnie chce pracować jako przedstawiciel handlowy.

Fascynują Cię informacje na ten temat? To bardzo dobrze, gdyż posiadamy polecany tekst, który ma jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.

Spis wymagań, które koniecznie trzeba postawić kandydatom bywa oczywiście o wiele dłuższy. Wiedza książkowa jest bardzo ważna, ale o zatrudnieniu zadecydują konkretne cechy charakteru, np. samodzielność, pozytywne nastawienie do świata, otwartość, jak również miła aparycja, schludny wygląd i gotowość do dalekich podróży. W trakcie rozmowy warto więc zapytać kandydata zarówno o rodzaje badań marketingowych , jak i o prywatne plany.
Gdy nareszcie zostanie wybrany idealny kandydat, wtedy nadchodzi pora na podpisanie kontraktu, a potem na przekazanie najważniejszych narzędzi pracy. Jeśli wybieramy laptopa i telefon komórkowy dla nowego przedstawiciela, to równocześnie musimy pamiętać, że te przedmioty bywają wyznacznikiem prestiżu przedsiębiorstwa (informacje na temat wybierania laptopa). Stary, sfatygowany komputer oraz brak potrzebnych aplikacji mogą po części nadszarpnąć dobrą reputację nawet tej cenionej firmy.

infografika marketingowa

Autor: MSLGROUP Global
Źródło: http://www.flickr.com
Osobną sprawą jest natomiast wybranie odpowiedniego modelu pojazdu. Najkorzystniej kupić czterosuw o małej pojemności silnika, gdyż wtedy rachunki za gaz nie będą wygórowane, choć jeśli takim pojazdem będzie poruszał się przedstawiciel potężnego koncernu samochodowego, to wówczas gabaryt limuzyny bądź zwykłej osobówki nie pozostaje bez znaczenia. Na przednich drzwiach zwyczajowo umieszcza się logo, jak również slogany oraz dane teleadresowe. Natomiast każdy kierowca firmowego auta ma obowiązek dbać o powierzonego mu volkswagena, a poza tym musi cały czas sprawdzać stan wozu oraz daty przeglądów, zatem osoba pracująca na stanowisku przedstawiciela powinna wykazać się też dużą odpowiedzialnością. Czytaj też .