Jakim sposobem rozliczyć PIT przez internet. Krok po kroku

Jak rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu Polaków. Trzeba jednakże o tym pamiętać, by później nie mieć problemów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Poniżej znajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się również, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze omyłki podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić a także złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest taka sama. Jednakże połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach podatkowych największe kolejki zawsze tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Odkładając, a później wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres a także pomyłki, o które bardzo łatwo. Najczęściej zapominamy o podpisie.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (https://www.dcg.wroclaw.pl/zabiegi/ginekologia/histeroskopia-diagnostyczna-wroclaw), jaki przekieruje Cię na serwis. Zachęcamy!

Wtenczas urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, iż można wpisać w deklarację po prostu swój numer PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach i mylimy rubryki, przykładowo przychód i dochód.

pit 37

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez współmałżonków opcji, iż rozliczają się wspólnie, podczas kiedy jedno z nich, prowadząc firmę, musi odprowadzać podatek (czytaj też dowód wewnętrzny) liniowy. Kolejek na razie nie ma, zatem warto z tego skorzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, że szybko uzyskamy zwrot podatku. To, jak szybko pozyskamy pieniądze, zależy od wielu czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w jaki to zrobimy oraz podania albo nie podania numeru konta bankowego. Najszybciej zwrot uzyskają te osoby, które złożą zeznanie możliwie prędko, drogą elektroniczną oraz podadzą swój numer konta . Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie w przybliżeniu dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi ekspresowo, po kilku dniach.

Rozliczenie podatku przez internet jest bardzo prostą formą dokonania tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że można deklarację wysłać drogą elektroniczną, unikamy kolejek w urzędach podatkowych oraz pocztowych i mamy pewność, że deklaracja została wypełniona dobrze. Po pierwsze szczędzimy czas, można to zrobić w każdej chwili w domu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu. Powinniśmy także zainstalować stosowną wtyczkę, jaka umożliwia nam realizację tego rozliczenia. W trakcie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, podkreślając potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną blankietu, a więc poprawnie wyliczy podatek od uzyskanego dochodu.

Related Post