Typy reklamy

Reklama jest dźwignią handlu – raczej każdy zna to porzekadło i zdaje sobie sprawę z tego, ile jest w nim racji, szczególnie w momencie, gdy prowadzi swoje przedsiębiorstwo. Reklama ma najróżniejsze postacie, w zależności od tego, gdzie znajdują się potencjalni odbiorcy, jakie istnieją środki przekazu i w jakich lokalizacjach da się zamieścić wydajną, przykuwającą spojrzenie reklamę, jaka wgryzie się w pamięć.

telebim reklama

Źródło: www.medas-media.com.pl
Początkowo była to rzecz jasna poczta pantoflowa i nawoływanie – liczni handlarze w dawnych czasach, chociaż jeszcze nie wiedzieli jeszcze o tym, co to jest reklama, jak efektywnie i na dobre promować swoje usługi i stragany, rozpuszczali pozytywne plotki na własny temat i wołali do przechodniów, by ci zajrzeli właśnie do nich. Później wykształciły się reklamy w czasopismach, radiu, jeszcze nie tak wiele lat temu: w telewizji, Internecie… powstało trochę środków przekazu informacji, jakie obecnie są jedną olbrzymią powierzchnią reklamową. Reklamy są obarczone odpowiednimi klauzurami, zakazami i nakazami ograniczeniami, są fachowcy od reklamy w Internecie i producenci reklam w telewizji.

Firma NOMAR

Źródło: Nomar.com.pl

Przedsiębiorcy poszukują wciąż czegoś nowego, nawet gdy wykorzystują do takiego celu raczej stare pomysły. Wciąż aktualne są reklamy na wystawach sklepowych, chociaż dzisiaj są to bardziej elementy większej kompozycji. Naklejki na szkło umieszczone na witrynie sklepu w galerii handlowej, gdy nadchodzi czas wyprzedaży, podkreślają generalny wystrój całości wystawy (słupki odgradzające ze sznurem) i ewentualnie przekazują krótką informację o osiągalnym rabacie.

Na oknach niewielkich sklepów spożywczych i warsztatów rzemieślniczych naniesione są informacje, co można kupić, jakiego rodzaju znajdziemy wewnątrz usługi i inne. Jednak genialnym posunięciem w dziedzinie tego wiekowego już medium, jakim są naklejki na szkło, są wielkoformatowe, foliowe nadruki naklejane na przykład na pojazdach komunikacji miejskiej – także na szybach. Umiejętny projekt i wykorzystanie do dopełnienia kompozycji również pasażerów, którzy poruszają się tramwajami skutkują takimi cudami, jak naniesienie sylwetki świetnie zbudowanego modela z twarzą pasażera znajdującego się na właściwym miejscu w takim pojeździe. Całość widoczna z zewnątrz jest interesująca, wesoła i na długo zapada przechodniom w pamięć.

Related Post