Zrób wszystko, by Twoja firma była jeszcze lepsza

Kiedy jesteś prezesem sporej firmy, wówczas na pewno dobrze wiesz, jak wielce ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji swoich podwładnych. Dzisiaj wprawdzie żyjemy w czasach zdominowanych przez nowoczesne technologie, z drugiej jednak strony coraz częściej zdajemy sobie sprawę z faktu, że niektóre sprawy po prostu nie mogą zostać zrobione przez maszyny.

Pracownicy korporacji

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy natomiast nie zadbasz właściwie o potrzeby swoich podwładnych, wówczas niestety na pewno nie będziesz mógł wymagać od nich pełnego zaangażowania i wielkiej efektywności. Z tego właśnie względu sporo większych firm zaczyna tworzyć w swoich zakładach działy HR, które zajmują się analizowaniem potrzeb podwładnych firmy oraz wyszukiwaniem rozwiązań, dzięki którym będzie można zwiększyć ich efektywność.

Jeżeli Twoja firma jest zbyt mała aby tworzyć w niej dział HR, wówczas wykonywanie takich zadań możesz powierzyć jakiejś firmie zewnętrznej.

Jeśli zaciekawiła Cię tego typu tematyka, bez wahania przeczytaj także to unikalne źródło, gdyż zobaczysz tam niezwykle atrakcyjne wiadomości.

Praktycznie jedno jest pewne – z pewnością nie możesz zaniedbać tego obowiązku, bowiem może się to przyczynić do zmniejszenia wydajności Twoich podwładnych. Jednym z wielce ważnych zadań, których profesjonalne wykonanie na pewno przyczyni się do zwiększenia efektywności Twoich pracowników, jest analiza (zobacz analiza swat) potrzeb szkoleniowych

Mężczyzna w garniturze

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

pracowników. Jeśli pokażesz swojemu podwładnemu, że o niego dbasz i nie szkoda Ci pieniędzy na inwestowanie w jego rozwój, wtedy kategorycznie odwdzięczy Ci się zwiększonym zaangażowaniem w swoją pracę.

Liczne kursy i szkolenia zazwyczaj świadczą o dobrej jakości samej firmy – jeśli od czasu do czasu zorganizujesz dla swoich pracowników wyjazd szkoleniowy, podczas którego na dodatek dasz im nieco wolnego czasu, wówczas zdecydowanie przełoży się to na poprawę ich efektywności. Poprawnie przeprowadzona analiza potrzeb szkoleniowych wskaże Ci, jakie dokładnie potrzeby mają konkretne grupy Twoich podwładnych – zwykle każda grupa w firmie ma trochę inne potrzeby – analiza potrzeb szkoleniowych pozwoli Ci na ich zrozumienie oraz dostosowanie narzędzi motywacyjnych do oczekiwań poszczególnych grup swoich pracowników.

Jeżeli tylko zastosujesz się do wskazówek własnego działu HR lub firmy zewnętrznej, którą zaangażowałeś, wówczas niewątpliwie uda Ci się lepiej zarządzać swoją firmą i podwładnymi, którzy w niej pracują, a to na pewno przyniesie niezłe efekty.