Dowiedz się który system kontroli dostępu byłby odpowiedni w Twojej firmie

Rokrocznie technologia się ewoluuje, budowane są innowacyjne sprzęty, jakie mają zastosowanie do naprawdę zróżnicowanych celów. Pewne z nich są nabywane przez osoby fizyczne, inne tymczasem są importowane do ogromnych korporacji ,bo żadnemu człowiekowi nie są one niezbędne.

Karta dostępu
Taka okoliczność ma miejsce na przykład przy przygotowywaniu systemów kontroli dostępu. Obecnie coraz więcej korporacji, a także pozostałych placówek wyposaża się w przeróżne sprzęty, które mają na celu sprawdzenie osoby, jaka chciałaby wejść do środka – poznaj dodatkowe informacje. Jest to niesłychanie istotne, albowiem nikt nie pragnie, by nie mianowane postacie znalazły się w miejscu, w jakim być nie powinny. W tej chwili kontrola dostępu jest bardzo rozbudowana i istnieje mnóstwo wielorakich rozwiązań, jakie mają za zadanie identyfikacje podmiotu. Nie ulega wątpliwości, że zabezpieczenia możemy podzielić na kilka grup. Jak wiadomo w małych zakładach pracy stopień zabezpieczeń prawdopodobnie będzie nieduży, jednak w centrach dowodzenia bądź innych znaczących obiektach stopień zabezpieczeń powinien być wysoki. Najbardziej znana kontrola dostępu to zastosowanie kodu numerycznego. Wielokrotnie można spotkać również bramki (łańcuchy nierdzewne) obrotowe, które bazują na użyciu karty zbliżeniowej.

Tego typu rozwiązanie zazwyczaj stosowane jest przykładowo na stacjach narciarskich. Jeżeli zamierzamy odjechać wyciągiem na szczyt, to najprzód musimy przyłożyć kartę do skanera. Najsilniejsze zabezpieczenia opierają się na cechach biometrycznych każdego człowieka. Przeważnie spotykany jest odcisk palca, aczkolwiek bywa również, iż testowana jest siatkówka bądź tęczówka oka. System weryfikacji dostępu ma mnóstwo atutów, w związku z tym w zasadzie każdy zarządca firmy winien rozważyć to czy czegoś takiego nie potrzebuje. Szczególnie zapewnia to wyższą ochronę plików oraz dorobku. Nie potrzebujemy zatrudniać kolejnej osoby, która sprawdzałaby tożsamość każdej osoby, jaka chce wejść do budynku. Dla podwładnych jest to wygodne, a my mamy szansę weryfikacji tego, kto kiedy przychodzi i wychodzi.

Może Cię zainteresować:

Warto iść z duchem czasu i ciekawić się nowinkami technologicznymi. Może i w Twoim przedsiębiorstwie przydałby się dodatkowy system zabezpieczeń?