W jaki sposób poprowadzić sprawy księgowe w firmie, plusy i minusy współpracy z biurem rachunkowym.

Każda firma poza prowadzeniem zwykłej działalności musi rozliczać się dodatkowo z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od sposobu rozliczania do opłacenia będzie vat i podatek dochodowy, a oprócz tego opłacenie wszystkich składek na ubezpieczenia społeczne, rentowe i chorobowe za wszystkich zatrudnionych. Prawidłowe wyliczenie tych wszystkich rzeczy wymaga pewnej wiedzy księgowej, co jest tym bardziej trudne, że przepisy są czasami bardzo skomplikowane i często się zmieniają.

księgowość
Przy prostej działalności spora ilość właścicieli samodzielnie prowadzi księgowość, przy odrobinie wysiłku i zapoznaniu się z podstawowymi zasadami można dać sobie z tym radę. Jednak jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to może pomyśleć o wynajęciu jakiego biura rachunkowego lub ( obieg faktur w firmie ) księgowego . W przypadku większych firm będzie to wręcz niezbędne, bo tylko jedna osoba prowadząc działalność raczej by sobie nie dała rady, żeby jeszcze kompleksowo prowadzić księgowość.

Współpraca z profesjonalnymi księgowymi (sprawdź tutaj) ma sporo zalet. Po pierwsze biura rachunkowe kielce są cały czas na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawa, a ono niestety zmienia się bardzo często i nie należy do łatwych i przejrzystych. Przez to ma się pewność, że wszystkie ewidencję i rozliczenia są prowadzone tak jak należy, bez ryzyka że w razie jakiejś kontroli urzędnicy wyszukają jakieś rażące błędy.

kalkulator i monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym zdejmują z osoby prowadzącej firmę obowiązek liczenia tych wszystkich rzeczy, dzięki temu można się skupić na prowadzeniu interesów a nie liczeniu podatków do opłacenia. Tak naprawdę księgowe usługi nie należą do drogich, już za pięćdziesiąt złotych można spokojnie wyszukać kogoś, kto się tym zajmie. Niezwykle ciekawym wyborem w ostatnim czasie są biura księgowe w internecie. W ich przypadku za niewielki abonament otrzymuje się całościową obsługę firmy, łącznie z kadrami i płacami. Można też w nich otrzymać pełne wsparcie przy jakiś problemach, więc zyskują one rosnącą popularność wśród właścicieli wielu firm.