Rozwój rynku firm kurierskich na terenie naszego kraju w przeciągu ostatnich kilkunastu lat

Jeszcze całkiem niedawno, kiedy obsługą paczek oraz listów zajmowała się tylko poczta, bardzo różnie bywało ze sprawnością i terminowością doręczeń. Jednak pojawienie się firm kurierskich znacznie poprawiło działanie tej branży, bo po prostu odstawanie od konkurencji powodowało wypadnięcie z rynku.

Obecnie w naszym kraju działa kilka większych, często o światowym zasięgu firm, dużo małych, działających bardziej lokalnie, a także wszystkim znana poczta, która straciła jednak ogromną część klientów. W ostatnim czasie sporo zmieniły się także ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta sukcesywnie powiększała opłaty za listy i paczki, a kurierzy zdecydowali się podążyć w drugą stronę, szczególnie dla indywidualnych odbiorców. Jeszcze niedawno wysłanie paczki kosztowało nawet czterdzieści złotych, więc nie ma się co dziwić, że mało kto się na to decydował.

Zaintrygował Cię nasz opis? Przejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj obejma zaciskowa dużo o interesujących Cię zagadnieniach.

Obecnie większość firm z branży proponuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, których koszt wynosi kilkanaście złotych, dzięki czemu kurierzy zaczęli odbierać coraz większą liczbę klientów poczcie polskiej.

Rynek kurierskich przesyłek i listów rośnie w szybkim tempie, a główną przyczyną tego jest coraz większa popularność sklepów internetowych . Klienci z różnych powodów polubili zakupy w internecie, a każdy tego typu zakup będzie się wiązał z tym, że należy zamówione towary wysłać kupującym. Już w chwili obecnej rynek e-commerce warty będzie wiele miliardów, a ocenia się, że urośnie w najbliższych latach w tempie dwucyfrowym.

Rzecz jasna przekłada się to na kondycję firm kurierskich, które obsługują zdecydowaną większość tego typu przesyłek, a oprócz tego na poprawienie jakości usług. Oczekiwania konsumentów co do obsługi paczek również bardzo wzrosły w ostatnim czasie, i większość firm kurierskich stara się nadążyć za nimi (więcej na stronie).

Wejdź na naszą stronę. Wyszukasz tam zawsze jedynie bieżący materiał (https://www.autolawety.pl/). Rzetelne informacje z pewnością Ci się spodobają.

Dzisiaj standardem będzie śledzenie miejsca paczki za pomocą internetowej strony, a także elastyczne zarządzanie miejscami dostaw.

Dzięki takim nowinkom, a także zmniejszającym się cenom kurierskie usługi rozwijają się w jeszcze szybszym tempie, niż rynek e-commerce.