Z jakiego względu dobrze jest uczyć się angielskiego z fiszek?

Jedną z bardzo powszechnych metod nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słówek jest dzięki nim dużo szybsze i łatwiejsze.

Czym są fiszki? To małe kartoniki, na których z jednej strony zapisuje się słowo w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo hasło „fiszka” jest zapożyczone z języka francuskiego. Aktualnie fiszki są rozpowszechniane właściwie wszędzie. Można zakupić je w sklepach, zamówić w sieci, jednakże warto jest również zrobić je własnoręcznie, dzięki temu jeszcze szybciej zapamiętamy nowe wyrazy. Jakie atuty ma uczenie się z fiszek?
W pierwszym rzędzie fiszki są skuteczne.

klasyczna metoda nauki języka angielskiego

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, iż przynoszą one oczekiwane rezultaty. Są odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci, dla których nauka z fiszkami może być znakomitą zabawą. Wystarczy jedynie urządzić konkurs, a najmłodsi przyswoją sobie nowe wyrazy w mig. Zabawa ma o wiele większe wartości edukacyjne, aniżeli samotne siedzenie z książką i tzw. „zakuwanie”. Co jeszcze?

Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie. Są nieduże, toteż nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć w drodze do domu – jeśli jedziemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy czy nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed snem. Są funkcjonalne i wygodne. Można je nosić zawsze przy sobie, gdyż mieszczą się również w kieszeniach spodni. Wspomniane powyżej samodzielne przygotowywanie fiszek to też nieodzowna zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Oprócz tego fiszki Angielski mogą zawierać nie tylko same wyrazy, lecz także zdania z ich wykorzystaniem albo całe idiomy. Zależy to od indywidualnej kreatywności lub materiałów oferowanych przez sklepy.

We współczesnych czasach fiszki zaczęły także zdobywać sieć. Istnieje wiele portali edukacyjnych, które mają programy wykorzystujące fiszki online w zamian za darmowe założenie konta na określonej witrynie internetowej. Warto jest sprawdzić obie techniki i zweryfikować, która jest dla nas skuteczniejsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być miła, a ich znajomość jest niewątpliwie niezwykle przydatna, zarówno w pracy, jak również podczas wakacji, kiedy coraz częściej wybieramy zagraniczne zakątki.