Planujemy szkolenia

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, działań powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy wcześniej, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja tego wydarzenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te pytania niezwykle przydatny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu

Autor: Instytut Przemiany
Źródło: Instytut Przemiany

W przypadku gdy organizujemy szkolenie, należy skonsultować się z szkoleniowcami i trenerami, ile czasu zajmie im zrealizowanie określonej tematyki szkolenia i czy dawka wiedzy, jaką zamierzają przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując przerwy na kawę lub posiłek. Magnesem dla uczestników może być wieczór integracyjny, wizyta w teatrze lub spacer po mieście.

W przypadku konferencji musimy szczegółowo określić jej zakres tematyczny i poświęcić czas na stworzenie listy mających na niej odczyty specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, należy ich powiadomić dużo wcześniej, a w naszych finansach wziąć pod uwagę kwoty honorariów. Jeśli mamy skromne środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm z branży w zamian za czas na prezentację ich oferty.

Interesują Cię przedstawione przez nas zagadnienia? Szalenie nam miło. Prosimy zatem na następny interesujący artykuł, który umieściliśmy pod podanym linkiem.

Zarówno skompletowanie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to wielotygodniowe przygotowania. Na koniec pozostaje opracowanie materiałów, które chcemy przekazać uczestnikom.

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Mając pełną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy poszukiwać miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie posiadamy własne sale konferencyjne (zobacz sale), albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy znaleźć w Intenecie. Otrzymamy duży wybór firm świadczących te usługi. Dobierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje metropolia, mogą odciągnąć uczestników konferencji.

Wybierajmy sale konferencyjne z klimatyzacją, jeśli wydarzenie będzie przeprowadzane latem, z profesjonalnym wyposażeniem, ofertą noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele podmiotów oferujących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych oferuje pełen zakres usług – zdajmy się na nie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najszerszym poinformowaniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną wydarzenia.
Źródło: Synergy Trainings

Related Post