Co wiecie o konsolach?

Świat gier, powiedzmy, komputerowymi, jest wielką branżą show biznesu, która posiada swoich wielkich twórców, legendarne marki, własne targi najnowszych produkcji, prestiżowe wyróżnienia… Jest to dziś tak ogromna branża, jak cały świat produkcji kinowych z jego studiami w Hollywood i największymi producentami.

Gry towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te potrafiły ukazać na ekranie nieco więcej, niż sam słowa (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie gry, takie jak Bomberman, Pacman lub pozostałe legendy, ale okazało się, że chęć na takiego rodzaju rozrywkę wciąż wzrasta, a nie każdy chce, czy może nabyć komputer. Dlatego zrodziła się zupełnie nowa gałąź produktów, inna część rynku gier, poświęcona wyłącznie im.

Ta wskazówka z witryny (https://e-gift.pl/14291,black-komin-na-szyje-333691010-uniwersalny/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ także mówi o poruszanym w tym wpisie problemie. Co nie mniej istotne, robi to w porywający sposób.

Powstały pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Legendarne konsole, począwszy od tych pierwszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w naszym kraju z różnych względów nie był dostępny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do dziś działające w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te małe urządzenia podłączane do telewizorów, umożliwiały grę w Contrę czy początkowe części Mario Bros.</p>
<p>Interesuje Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe  opracowanie (<a href="https://www.korepetycjezinformatyki.pl/matura-z-informatyki-programowanie-w-c-czesc-1/">https://www.korepetycjezinformatyki.pl/matura-z-informatyki-programowanie-w-c-czesc-1/</a>), które także zapewne Cię zafascynuje.</p>
<p>Już w latach 90′ grupy uczniaków oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi płytami CD.</p>
<p>Wraz z rozwojem elektroniki i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej zaawansowane gry, lepszą grafikę i dynamiczniejsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, powstały konsole Sony Playstation, na które firma Microsoft, która nie patrzyła ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rozrastało się grono maniaków, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, i, co oczywiste, w postępie geometrycznym prezentowano na rynku znakomite tytuły.

Dziś najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Zaopatrzone w potężne, wielordzeniowe procesory, twarde dyski i połączenie z Internetem. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, rodzimy Wiedźmin lub Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, najnowsze części serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Mniejszym konkurentem wśród konsol, choć wciąż niezwykle powszechnym, jest japońska, przenośna konsola NDS. Ukazana już prawie dekadę temu, nadal ma wielu pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie tytuły nabywają i przy nich spędzają wolny czas.

Related Post