Kolorowanie książeczek dobrze wpływa na umysł dziecka

Wiele dorosłych nie zdaje sobie sprawy jak istotna jest radosna twórczość w życiu malucha. Z łatwością udaje się spostrzec już u najmłodszych, z trudnością obracających w ręce kredki, jak dużą przyjemność przynosi im malowanie. Niezrozumiałe w ocenie dorosłych zwykłe mazanie po kartce, w psychologicznym ujęciu określane jest malowaniem bazgrot i naprawdę nie ma nic wspólnego z niszczeniem papieru. Jest to uczenie się zarówno odruchów palców, ale także próba uchwycenia kształtu i odtworzenia spostrzeżonych wcześniej obiektów.

Dla maluchów nie jest to łatwe, warto im w tym pomóc. Szeroko rozprowadzane |w sklepach kolorowanki dla dzieci dzięki zarysowanym kształtom, pomagają nauczyć się wykorzystania powierzchni kartki, a także precyzyjnych ruchów motorycznych palców. Do kupienia są w rozmaitych rodzajach i często dobiera się je do wieku.

Nie możemy dopuścić do tego, byś nie poznał wszystkich szczegółów na podobny temat. Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Tam czeka na Ciebie ciekawostka.

Inne mogą zwrócić uwagę sześciolatka, na przykład kolorowanki kucyki albo muminki, a inne maluchów – bazujące na mniej skomplikowanych kształtach. Zrozumiałe jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej zajmować dziewczynki, mimo że nie jest to reguła. Część chłopców w określonym wieku nie przepada zarobotami i woli dziewczęce zabawy. Nie powinno się tego negować, ale bardziej pokazać jak rozumiemy swoje dziecko i co lubi.

Wejdź na moje łącze – tam czeka na Ciebie następna porcja rewelacyjnych postów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swą ocenę.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Ciekawą alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Kroplą płynu na pędzelku, maluch może stworzyć piękne, wyraziste, kolory obrazków z ukochanej baśni. Dla przedszkolaków uczących się tradycyjnie operować farbami, producenci sugerują różne malowanki z grubszego materiału, przeznaczone do farb plakatowych lub akwarelek.

Nie zapominajmy także o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są czymś co koniecznie trzeba kupować. Kiedy któryś z dorosłych może poświęcić chwilę czasu na szkicowanie obrazków bez wypełnień, to też świetnie sprawdzą się one jako kolorowanka. A być może więcej, dlatego że wspólne rysowanie buduje więź i powoduje że dziecko czuje się ważne. Twórczość w życiu dziecka jest sprawą niezmiernie istotną i powinno się ją podtrzymywać na każdy możliwy sposób. Nie jest jedynie formą urozmaicania zabaw. Kolorowanie i malowanie usprawnia wyobraźnię, ale ponadto uczy zastosowania wiadomości o świecie.

Related Post