W jaki sposób poznać grę na bębnach?

Kto z nas, oglądając klipy ulubionych zespołów nie rozmyślał choć raz o tym, aby umieć grać na którymś instrumencie, mieć swoją kapelę, dawać koncerty, nagrywać płyty i wieść żywot rockendrollowca? Pewnie przytrafiło się to każdemu. Większość ludzi jednak poprzestaje na marzeniach, a przecież urzeczywistnienie chociażby części jest tak łatwe|! W każdym wieku można nauczyć się grać i dołączyć do amatorskiego zespołu, albo nawet założyć własny.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym śnią najczęściej faceci to nauka gry na gitarze elektrycznej. Z miejsca mają obraz estrady, piszczących fanek i ich samych z fantastyczną gitarą elektryczną, na której grają genialne solówki. Opanowanie instrumentu wymaga pracy. Zasadniczo, by grać świetnie, trzeba długich miesięcy. Jeżeli jednak wystarczy nam pobrzdąkanie z paroma znajomymi parę razy w tygodniu – nie trzeba spędzać nie wiedzieć ilu godzin na ćwiczeniach.

Gdy marzenia o graniu zrodzą się w naszej głowie wcześniej powinniśmy wykorzystać najlepszą możliwość – to szkoła muzyczna Warszawa. Potrzeba oczywiście determinacji, cierpliwości i wiele ciężkiej pracy, by szkołę taką skończyć, lecz jeśli mamy tę opcję – zdecydowanie warto. Kształcenie pod okiem muzyków najwyższej klasy da świetne wyniki.

Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe informacje na omawiany temat, odkryj ponadto (https://ksiazkitanie.pl/classic-auto-magazyn) inne nasze serwisy na podobny temat – one też są zajmujące.

muzyka

Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak pójdziemy do sklepu muzycznego czy szkoły należy podjąć jedną istotną decyzję – który instrument kupić? Trzeba w tej sytuacji poprosić o pomoc, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem zajmuje się od długiego czasu. Z pewnością wyjaśni nam wątpliwości. Dla przykładu – nauka gry na perkusji – wydaje się to dość proste, bo przecież jaki to problem uderzać w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga niezłej kondycji fizycznej, niesamowitego poczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim. A z tego mnóstwo adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się więc na czym chcielibyśmy grać, a później – po prostu się tego nauczmy!

Źródło: Music School

Related Post