Porządny pedagog kształci się całe życie

Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą udaje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Wielu ludzi zazdrości pracy pedagogom. Przecież nic w tym trudnego Trzeba tylko przekazywać informacje o danych częściach materiału i wypisywać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasami przygotować klasówkę. Nauczyciel jest w pracy przecież ledwie paręnaście godzin na tydzień, do tego dostaje pełne dwa miesiące wakacji – tylko zazdrościć. To bardzo mylne myślenie. Niestety rozpowszechnione w społeczeństwie. Bardzo pomniejsza pracę pedagogów i umieszcza ich na niskim stopniu w hierarchii.

nauczyciele

Źródło: flickr.com

Spróbujmy jednak tylko przez moment pomyśleć, żeby przekonać się, że praca nauczyciela jest bardzo trudna, ważna i odpowiedzialna.

Zainspirował Cię nasz wpis? Masz chęć zostawić jakieś komentarze o nas? Będzie to dla nas bardzo przyjemne przeżycie.

Nasze dzieci chcemy powierzać jedynie porządnym, jak najbardziej odpowiedzialnym osobom. Chcemy, by otrzymały jak doskonałe wykształcenie, aby kontaktowały się z osobami, które staną się dla nich wzorcem i autorytetem. Dokładnie takim człowiekiem ma być wychowawca. To nie jedynie zadawanie regułek do wyuczenia, odbębnianie sprawdzianów i wypisywanie dziennika. Nauczyciele biorą udział w wychowaniu i kształtowaniu osobowości naszego dziecka. Każda osoba, która chce pracować jako nauczyciel, naprawdę z powołania, dobre o tym wie i chce wypełniać swoje zadanie perfekcyjnie.

Dlatego właśnie kursy dla nauczycieli cieszą się wielkim zainteresowaniem. Są to kursy związane z wieloma tematami. Od technik przekazywania wiedzy do rozładowywania stresu czy rozpoznawania przejawów uzależnienia. Szkolenia nauczycieli zwykle są gwarantowane przez szkoły, w których pracują, bywa jednak tak, że trzeba opłacić je sobie samodzielnie.

Wielu ludzi będących nauczycielami sprawdza na bieżąco szkolenia i kursy oferowane przez któreś centrum doskonalenia nauczycieli. Tak w zasadzie takiego rodzaju instytucji – zajmujących się rozwijaniem umiejętności nauczycieli jest parę. Dobrze jest sprawdzać propozycje szkoleń.

Obecnie oferta kursów jest bardzo mocno rozbudowana i dostosowana do potrzeb pedagogów. Dostępne są kursy dla nauczycieli specjalizujących się w danych dziedzinach. Są również szkolenia dla rad pedagogicznych, które koncentrują się na wychowywaniu dzieci i rozwiązywania problemów. Przecież nasze pociechy poza domem najwięcej czasu spędzają w szkole, dobrze zatem by kadra prezentowała jak najlepszy poziom.

Doskonały pedagog kształci się bez przerwy, aby swoim uczniom przekazać wiadomości w zajmujący sposób, oraz służyć im radą i pomocą a także być dla nich wzorem. To trudne, lecz przy odrobinie zaangażowania – realne.

Related Post