Jak się zachowujemy, gdy rozstajemy się z określonymi rzeczami? To zależne od tego, jaki mamy z nimi związek i jakie atrybuty im przypisujemy

W normalnym życiu, które jest pełne narodzin i śmierci chętniej dostrzegamy to pierwsze. narodziny to radość i dziwne przeczucie, że dzieje się dobrze, śmierć zaś jest procesem smutnym, przygnębiającym, przypominającym nam o tym, iż życie niestety kiedyś dla każdego z nas się skończy. Śmierć przy tym wszystkim jest też pobudzająca wyobraźnię, pozostawia bowiem furtkę do snucia własnych pytań i wątpliwości, pozwala nam dotknąć czegoś mało realnego, coś na co nie ma odpowiedzi. A co ze „śmiercią rzeczy”?

Na co dzień nie korzystamy w wyrażenia „śmierć rzeczy”. Bardziej w tym miejscu jest właściwe stwierdzenie „że coś się zepsuło”.

Jeśli masz ochotę zdobyć dodatkowe informacje na opisywane zagadnienie, to pomocne w tym będą rekomendowane informacje (https://www.smartvent.pl/smartbox/smartbox-s/), które odnajdziesz tu. Zobacz to!

Na zepsuty samochód, jakie już nie nadaje się do jazdy mówimy złom czy grat. Wszędzie zresztą są dostrzegalne tego typu określenia, na przykład czy to auto złom Gdańsk lub auto złom Malbork, albo po prostu złomowanie pojazdów świdnica. Przedmioty właściwie nie umierają, bo od „przyjścia” na świat są martwe.

Bardzo interesują nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (https://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-trojmiasto/) Jeśli tak, to zapraszamy do pisania. Z przyjemnością odniesiemy się do najkrótszej wieści.

Nie zgodzą się jednak z takim określeniem te osoby, które przyzwyczajają się do rzeczy. Dlatego potrafimy zdrobniale określać nasze auto czy nasz telefon. Co tu się dziwić, dochodzi do tego, że traktujemy własny samochód jak członka własnej rodziny. I nawet, gdy oddajemy go już do kasacji odczuwamy przygnębienie, że ten „członek” rodziny służył nam przez wiele lat, przyzwyczailiśmy się do niego, jednakże to już czas na rozstanie.

BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio furorę w Internecie robi kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod tytułem „Smutny Autobus”. Historia jest mało skomplikowana, nasz smutny autobus to przeznaczony do kasacji środek pojazdu. Mimo tego smutnego faktu stara się on przed tym ochronić, a oglądając jego poczynania utożsamiamy się z jego planami. Sprawdź też auto złom tczew. Nowe autobusy w tym filmie są bardzo aroganckie, a nasz smutny autobus taki swojski i miły, chociaż trochę zniszczony. Film kończy się brutalnie, ale i w sposób do przewidzenia: autobus zostaje zniszczony.

Chociaż końcówka jest logiczna (zniszczony autobus, gdyż stanowi zagrożenie dla podróżujących nim dzieci), to jednakże twórcy klipu poczynili znaczący błąd: tchnęli w niego życie, ofiarowali mu ludzkie cechy, co sprawiło, iż większość ludzi go polubiła… A przecież wynik miał być odwrotny, film miał przestrzec przed jazdą takimi starociami… Ten film, pomimo oczywistego błędu jego twórców, pokazał jednak, jak emocjonalnie reagujemy, kiedy dana rzecz zyskuje ludzkie cechy.

Źródło

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: ,