Znak towarowy – sprawdź, z jakich powodów dobrze jest go zarejestrować?

Znak towarowy jest metodą na rozróżnienie towarów. Znak musi być unikatowy i to nie tylko grafika, ale również forma przestrzenna lub dźwięk. Każdy znak towarowy dobrze jest zarejestrować, a pomóc w tym może rzecznik patentowy. Cennik dostaniesz na portalu internetowym firmy trudniącej się tego typu działalnością, lecz zanim zagłębisz się w szczegóły, dowiedz się, dlaczego tak istotne jest zarejestrowanie znaku towarowego?

Patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tego względu, że będziesz miał wyłączność na używanie określonego znaku. Jako jedyny w sposób legalny będziesz mógł wykorzystywać kancelarii (polecamy www) oraz oznakowywać nim towary albo usługi, jakimi się trudnisz. Inni pod groźbą kary nie będą mogli tego robić. Drugą przyczyną, dla jakiej dobrze jest podjąć działania powiązane z rejestracją, jest wzrost wartości rynkowej Twojej marki, gdyż zyska na wiarygodności i klienci z większym zainteresowaniem będą przyglądać się Twoim działaniom oraz Twoim ofertom (oferta).

Oprócz tego ochrona znaku zabezpiecza Cię przed działaniem konkurencji, jaka nie będzie mogła podebrać twojego symbolu czy ornamentu, aby w taki sam sposób oznakować swoje wybory. Jeśli będziesz chciał, możesz użyczyć innym licencji, aby mogli używać zarejestrowany przez Ciebie ochrony (polecamy patrz szczegóły) według zawartej umowy licencyjnej. Możesz samemu wybierać osoby, jakie będą korzystać z niniejszej licencji, aby we właściwy sposób kształtować swoją markę. Autor: rzecznicy patentowi Gdańsk

Po zarejestrowaniu znaku nie będziesz musiał się martwić jego nadużywaniem przez osoby do tego nieuprawnione, ponieważ będzie chronić Cię właściwa ustawa, zwana prawem własności przemysłowej, jaka precyzyjnie opisuje cały proces dochodzenia odszkodowania. Jeżeli interesuje Cię rejestracja znaku towarowego, cena takiej usługi nie jest niska, lecz dobrze jest to zrobić, aby uzyskać odpowiednią ochronę swojego znaku. Dzięki temu będziesz mógł go wykorzystywać oraz rozwijać, odznaczając się od konkurencji.

Gdy w związku z powyższym stworzyłeś produkt, który opatrzyłeś znakiem towarowym, by odróżniał się od asortymentu już znajdującego się na rynku, musisz mu nadać znaczek praw autorskich. Warto jest zrobić to jak najszybciej, w innym razie ktoś może cię ubiec, przez co stracisz prawa do znaku.