Przesyłka międzynarodowa wymaga dużej liczby formalności, ale jest zależne, gdzie ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, czym różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dość proste, bo każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są bardziej kosztowne, zaś ich doręczenie trwa dłużej. Pomimo to, warto wiedzieć, że jak chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy wielu nas wyjeżdża do innych krajów

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą wymagają odprawy celnej, jaka jak wiemy może wiązać się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, że jeżeli wysyłamy coś do kraju będącego w strukturach unijnych nasza przesyłka nie będzie oznaczona do odprawy celnej, jak niedrogie przesyłki kurierskie do Irlandii. Natomiast, pozostałe przesyłki przesyłane poza teren UE muszą zostać odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

W takiej okoliczności nadawca zobowiązany jest do dostarczenia kompletnej dokumentacji celnej. Najistotniejsze to, by zapoznać się z przepisami celnymi, które obowiązują w danym państwie. Są to informacje odnoszące się do wymaganych dokumentów czy towarów, jakich nie powinniśmy przewozić do określonego kraju. Koszt takiej przesyłki zagranicznej z pewnością będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku wartości, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Zależy również od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, jakie trzeba przygotować zależy od tego, co przesyłamy.

Nie bój się, że informacji na omawiany temat nie znajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy wejść na sensowny serwis www (http://merservice.pl/merchandising-w-internecie/), który znajduje się pod odsyłaczem.

Czasem wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, kiedy dostarczamy jedynie dokumenty. Trochę inaczej jest, kiedy wysyłamy upominki albo próbki towarów. Deklaracje powinny być po angielsku. Niekiedy możliwe, że będą niezbędne pozostałe dokumenty, jak faktura czy świadectwo pochodzenia towaru.

Czy posiadasz kłopot z odnalezieniem ciekawych danych na opisywany temat? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (https://ambroexpress.pl/), a zapewne się nie zawiedziesz.

Deklaracje celnie bezpłatnie otrzymamy na poczcie.

Musimy pamiętać, iż przesyłki, jakie potrzebują niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widać więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się paru rzeczy, żeby wszystko wysłać planowo. W odmiennym razie może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, zaś nasza przesyłka nigdy nie dotrze do adresata. Pamiętajmy więc, aby dopełnić wszystkich formalności.