W przypadku części dzieciaków można zauważyć problem z łączeniem i koordynacją pewnych zmysłów.

Integracja sensoryczna to terapia, której celem jest – jak wskazuje nazwa – łączenie ludzkich zmysłów. Podczas takich zajęć animatorzy próbują doświadczyć uczestnikom różnorodnych bodźców tak, aby mózg mógł je rozpoznać, uporządkować, a w końcu połączyć poszczególne doznania zmysłowe w określone funkcje.

Zastosowanie tego typu terapii jest dosyć szerokie. Jest ona zalecana w przypadku zaburzeń, typu zespół Aspergera, autyzm lub porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wykorzystuje się również do pracy ze zdrowymi dziećmi, które próbują sobie poradzić się z mniej skomplikowanymi zaburzeniami. Warto zauważyć, że większość dzieci w wieku przedszkolnym dopiero uczy się odpowiedniego integrowania zmysłów. Przez to w wielu przedszkolach elementy terapii sensorycznej są włączane do codziennego programu zajęć. Dosyć często można też spotkać się także z dodatkową ofertą zajęć z integracji sensorycznej. Na terapię chodzą wtedy jedynie te przedszkolaki, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja w większych miastach – Rehabilitacja dzieci w mieście Poznań Trzeba przyznać, że mieszkańcy większych miast mają wówczas ułatwione zadanie. W internecie na pewno łatwiej odnaleźć hasło , takie jak: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Takie zajęcia można jednak zorganizować wszędzie.

Czy chcesz może otrzymać link do strony szkoła pływania, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu ten portal.

Integracja sensoryczna w Poznaniu niewątpliwie będzie odbywać się częściej i w takim mieście możemy od razu zapisać dziecko na już przygotowane przez kogoś zajęcia z integracji sensorycznej.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli jednak żyjemy poza miastem i chcemy, aby tego typu terapia była prowadzona niedaleko naszego miejsca zamieszkania, to warto się o to postarać.
Można także sprawdzić jaką ofertę ma psycholog dzięcy na Poznań.
Czasem wystarczy nasz zapał, żeby zachęcić innych ludzi do swojego projektu. Dobrze zwrócić się w tej sprawie do pozostałych rodziców, ale też do sołtysa, wójta lub do najbliższego biura poselskiego. Taka terapia jest bowiem odpowiedzią na różnego rodzaju problemy: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadpobudliwością ruchową, z apatią, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas czy dotyk.
Sprawdź dodatkowych informacji tutaj

Related Post