W przypadku części dzieciaków można zauważyć problem z łączeniem i koordynacją pewnych zmysłów.

Integracja sensoryczna to terapia, której celem jest – jak wskazuje nazwa – łączenie ludzkich zmysłów. Podczas takich zajęć animatorzy próbują doświadczyć uczestnikom różnorodnych bodźców tak, aby mózg mógł je rozpoznać, uporządkować, a w końcu połączyć poszczególne doznania zmysłowe w określone funkcje.

Zastosowanie tego typu terapii jest dosyć szerokie. Jest ona zalecana w przypadku zaburzeń, typu zespół Aspergera, autyzm lub porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wykorzystuje się również do pracy ze zdrowymi dziećmi, które próbują sobie poradzić się z mniej skomplikowanymi zaburzeniami. Warto zauważyć, że większość dzieci w wieku przedszkolnym dopiero uczy się odpowiedniego integrowania zmysłów. Przez to w wielu przedszkolach elementy terapii sensorycznej są włączane do codziennego programu zajęć. Dosyć często można też spotkać się także z dodatkową ofertą zajęć z integracji sensorycznej. Na terapię chodzą wtedy jedynie te przedszkolaki, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja w większych miastach – Rehabilitacja (oceń) dzieci w mieście Poznań Trzeba przyznać, że mieszkańcy większych miast mają wówczas ułatwione zadanie. W internecie na pewno łatwiej odnaleźć hasło , takie jak: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Takie zajęcia można jednak zorganizować wszędzie. Integracja sensoryczna w Poznaniu niewątpliwie będzie odbywać się częściej i w takim mieście możemy od razu zapisać dziecko na już przygotowane przez kogoś zajęcia z integracji sensorycznej.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli jednak żyjemy poza miastem i chcemy, aby tego typu terapia była prowadzona niedaleko naszego miejsca zamieszkania, to warto się o to postarać.
Można także sprawdzić jaką ofertę ma psycholog dzięcy na Poznań.
Czasem wystarczy nasz zapał, żeby zachęcić innych ludzi do swojego projektu. Dobrze zwrócić się w tej sprawie do pozostałych rodziców, ale też do sołtysa, wójta lub do najbliższego biura poselskiego. Taka terapia jest bowiem odpowiedzią na różnego rodzaju problemy: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadpobudliwością ruchową, z apatią, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas czy dotyk.
Sprawdź dodatkowych informacji tutaj

Related Post