Rynek lokali użytkowych – trendy

Autor: mkosut
Coraz więcej inwestycji biurowych, spowodowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na malejącą po stagnacji podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w minionych tygodniach wykreowały się istotniejsze trendy, na które warto zwrócić uwagę zanim podejmiemy decyzję o nieruchomości?

Po pierwsze: duże powierzchnieZ całą pewnością tendencją na rynku powierzchni komercyjnych są przestrzenne lokale. Zwiększający się popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy postawili nie tylko na efektowne wykończenie, ale też na przestrzeń. Szukając w przeglądarce chociażby “biura do wynajęcia wrocław” trafiamy na oferty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i coraz większej ilości międzynarodowych firm uruchamiających własne filie w Polsce rozprzestrzeniła się moda na biura “na zamówienie”. Przedsiębiorstwo kupuje powierzchnię w inwestycji jeszcze w fazie projektu i dostosowuje pomieszczenia do indywidualnych preferencji i gustów. Jest to nie tylko niesamowicie wygodne, ale również tańsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu przedsprzedaży czy pre-let.

Po drugie: rosnący. Począwszy od stycznia rośnie przy tym zapotrzebowanie na powierzchnie komercyjne. Główny wpływ ma na to rosnące zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, tworzenie centrali i oddziałów w większych aglomeracjach i pobudzenie do działania polskich przedsiębiorców.

Mimo kilku uciążliwości mających związek z komunikacją. Przewaga pieniężna przesądza o tym, że najlepiej wynajmują się powierzchnie ulokowane poza centrum. To natomiast zajęte jest przez światowe wielkie firmy, których możliwości budżetowe dyktują stawki czynszu.

Po trzecie: niewielka ofertaKryzys nie mija bez echa i wstrzymanie czy zaniechanie zamierzonych inwestycji biurowych przyczyniła się do dużego spadku podaży. Skutkiem jest istotne ograniczenie w dostępie do poszukiwanej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta (https://www.stylowy-mebel.pl/), dotycząca cennych tekstów. Poznaj ją teraz.

Znajdując “lokale użytkowe Wrocław” wyświetli nam się znacznie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, bo choć ilość rozpoczętych projektów znowu zwiększa się, na ukończenie budowy potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości dostępne są na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.

Related Post