Wybrane przybory dla małych dzieci możemy przekazać znajomym, którzy przed tygodniem zostali rodzicami

Przyjście na świat długo wyczekiwanego dziecka wprawia w zachwyt całą familię: od pradziadków poczynając, a na najmłodszych kuzynach finalizując. Każdy stara się podarować prezent, a nim w większości przypadków są zabawki. Natomiast niewiasty wprost uwielbiają kupować maleńkie ubranka, czyli śpioszki lub płaszczyki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zredukuje się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z grubsza podzielić na dwie takie oto grupy: te przeznaczone tylko dla jednego dziecka i te, które bez chwili wahania przekażemy kolegom, którzy radują się z przyjścia na świat pierwszego bądź kolejnego potomka. Ubrania, o których wspomnieliśmy wyżej, bywają towarem, o jaki warto podpytać wśród znajomych rodziców. Noworodki błyskawicznie rosną i bezustannie potrzebują nowych szmatek. A należy pamiętać, że niektóre matki z ochoczą pozbędą się z szaf fatałaszków, z których ich bliźniaczki już wyrosły.

Ci bardziej drobiazgowi rodzice przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyrządów, bez których niełatwo współcześnie wyimaginować sobie codzienną kąpiel bądź karmienie. Mamy oraz tatusiowe już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, jakie proponują sklepy osiedlowe i te internetowe – sprzedające rzeczy dla niemowląt. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także różnego rodzaju myjki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się dobrej jakości kubki oraz łyżeczki ze specjalnego materiału. Asortyment jest tak duży, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci również zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednak do podziału, o którym już tutaj wspomnieliśmy. O ile można podarować takie akcesoria jak wanienki albo stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z założenia są przeznaczone jedynie dla jednego bobasa. I w tym miejscu prawdopodobnie każdy pomyśli o pieluchach i cążkach do obcinania paznokci.

Zbliżone dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), którą również należy poznać. Oczywiście jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie użyteczna.

Jednakże na tym wykaz się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki wraz z plastykowymi sztućcami oraz pozostałe akcesoria służące maluszkowi do jedzenia. Sprezentowanie powyżej wymienionych artykułów np. smoczki dla dzieci Avent jest dużym nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną kłótni, a nawet niewesołym końcem niedawno zawiązanej przyjaźni.