Jak nauczyć się trików futbolowych

Gdy ktoś chce poznać triki piłkarskie powinien nastawić się na regularne treningi i cierpliwie czekać na efekty. Na początek powinno wykonywać się proste układy i stopniowo przechodzić do coraz trudniejszych. Pierwsze ćwiczenia to podrzucanie piłki i łapanie jej na stopę. Powinno się to powtarzać kilka razy. Każde ćwiczenie powinno wykonywać się na dwa sposoby. Jeden to łapanie piłki z powietrza, a drugi od ziemi. Bardzo ważne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo tylko takie przyniosą oczekiwane efekty.

piłka nożna

Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Następną częścią treningu jest odbijanie piłki udami. To także powinno wykonywać się na dwa sposoby. Jest to jedno z prostszych ćwiczeń i bez jego opanowania nie da się przejść do bardziej skomplikowanych.

Czy ten tekst pochłonął Cię zupełnie? Jeżeli tak, to przeczytaj również odmienny polecany wpis (https://stojo.pl/kategoria-produktu/kubek-stojo-pocket), który posiada nie mniej intrygujące informacje.

Odbijanie piłki główką to ostatnia część wstępnego treningu. Również należy powtarzać to kilkakrotnie. Te trzy ćwiczenia muszą stanowić solidną podstawę każdej nauki, nawet wtedy, gdy wykonywać się już będzie dużo poważniejsze triki. Bardzo ważnym aspektem jest motywacja do treningu. Aby osiągnąć cel i jej nie stracić, należy odnaleźć w otoczeniu jakieś czynniki motywujące. Są to na przykład filmy na Internecie z trikami lub przyjaciele. Ma to być coś, co podtrzymuje na duchu w trakcie ćwiczeń.

A skąd czerpać inspiracje na nowe triki piłkarskie? Jednym wyjściem są filmy instruktażowe, które znaleźć można w Internecie. Po kilkakrotnym obejrzeniu i treningach będziemy w stanie wykonać je samemu. Innym sposobem wspólne ćwiczenia ze znajomymi. Można powtarzać zauważone gdzieś triki albo wymyślić coś nowego.

Interesuje Cię zamieszczony w tym miejscu artykuł? Kliknij więc poza tym tu i przeczytaj więcej nowości (www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) na omawiany problem.

Jest to spora motywacja oraz doskonała zabawa. Jak już było wspomniane, nawet najlepsze instrukcje i rady nie pomogą bez regularnego treningu. Aby tak się nie stało należy być solidnym i zmotywowanym. Wtedy wykonalne staną się nawet najtrudniejsze triki.

Related Post