Od pierwszych godzin dbasz o swoje maleństwo. Bacznie obserwuj jego rozwój

Oczywiste jest, że każdy rodzić raduje się nawet z najdrobniejszego sukcesu własnego dziecka, z każdej wysokiej oceny, zaliczonego egzaminu, medalu sportowego czy zwyczajnie z dobrego uczynku. Jednak w sytuacji małoletnich pociech, szczęście i duma są wyraźnie większe, ponieważ wszystko ma miejsce po raz pierwszy w życiu.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe kroki, pierwszy śmiech, pierwsze słowa. Każdy rozdział w życiu dziecka sprawiamnóstwo radości rodzicom, którzy pilnują aby ich pociechy rozwijały się odpowiednio i miały udany start w dorosłe życie. Jednak nie za każdym razem wszystko odbywa się tak, jakbyśmy chcieli. Bez wątpienia, dzieci posiadają niską odporność organizmu, skutkiem czego ich podatność na wszelakie infekcje jest względnie wysoka. Nagminne katary, bóle mięśni, kaszel, zapalenie płuc, to tylko nieliczne przykłady z wielu zaburzeń, które dotykają najmłodszych. Jednak niejednokrotnie zdarza się tak, że dotykają je schorzenia, które widoczne są już w pierwszych latach życia. Przykładem takiego zwyrodnienia, które niewątpliwie utrudnia porozumiewanie się jest tak zwane jąkanie.

Czyżby nasz tekst spodobał Ci się? Przejdź zatem na naszą nową stronę – tam można zobaczyć także nasze atrakcyjne fakty.

Jest to charakterystyczne zaburzenie wymowy, które wyróżnia się zarówno wielokrotnymi powtórzeniami, przedłużeniami sylab, oraz regularnymi pauzami podczas wypowiadanych zdań. Jego przyczyna może być różnokierunkowa. Trzeba zwrócić uwagę w trakcie jakich sytuacji ma miejsce opisywane zaburzenie, czy ma to związek

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem emocjonalnym dziecka czy jest to na przykład reakcja na strach podczas konkretnych sytuacji.

Należy pamiętać, że ta przypadłość może powodować stałe ubytki na psychice dziecka. Może wiekszyć lęk przed odrzuceniem ze strony rówieśników oraz pogłębić obawy przed mówieniem. Dlatego bardzo istotne jest rozpoczęcie działań leczenia jąkania. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim sposobem leczenia możliwe będzie stuprocentowe pozbycie się problemu.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz przeczytaj, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://horyzont.net.pl/) swego postu.

W tej sytuacji do głównych zadań rodziców należy jak najszybsza konsultacja z lekarzem rodzinnym, który skieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty. Według danych największy wybór ośrodków zajmujących się danym schorzeniem znajduje się w stolicy, dlatego właśnie tam warto wybrać odpowiedniego logopedy. Wystarczy zapytać o poradę lekarza rodzinnego lub wpisać w przeglądarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i zaczerpnąć opinii na temat poszczególnych specjalistów. Niestety znaczna część przyjmuje we własnych prywatnych gabinetach, a leczenie jest kosztowne, jednak miejmy na uwadze to, że warto wydać każdą sumę aby nasze dziecko było zdrowe i szczęśliwe.

Related Post