Główne odmiany produktów bankowych, krótki przegląd ich wad oraz zalet.

Wielu osobom przygoda z bankami ogranicza się jedynie do utrzymywania konta oszczędnościowego, na które jest przelewane wypłatę. Niektóre osoby które mają jakieś wolne środki decydują się także na otwarcie terminowej lokaty, na jakiej trzymają swoje oszczędności.

pożyczka

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz w przypadku, kiedy trzeba będzie w jakiś sposób pozyskać trochę pieniędzy, to wtedy także można zwrócić się do banku o pomoc. Banki posiadają w ofercie wiele produktów dla kogoś, kto potrzebuje gotówki.

Czy masz ochotę zobaczyć więcej na tej witrynie na analizowane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To pokrewna tematyka.

Najpopularniejsze są po prostu zwykłe pożyczki gotówkowe, w wielu bankach można je dostać bardzo prosto, bez obowiązku dostarczania dokumentów o zatrudnieniu czy zarobkach. Takie kredyty przeważnie udzielane są na okres do kilku lat, jednak ich sporym minusem jest dość wysokie oprocentowanie, dużo wyższe niż w przypadku innych bankowych produktów. Lecz ich ogromną zaletą będzie to, że można je wydać na co ma się ochotę, nie ma potrzeby informowania później, na co przeznaczono środki. Czytaj też osób lubiących mieć elastyczne finanse bardzo polecane są karty kredytowe. W największym skrócie taka karta umożliwia właścicielowi korzystanie z pieniędzy, jakich nie posiada on w danym momencie na rachunku. Rzecz jasna nie da się z korzystać z tego bez ograniczeń, każda karta ma bowiem swój limit wypłat. Dużym plusem kredytowej karty jest to, że przez jakiś czas nie będzie się płacić żadnej opłaty od środków, które się wykorzysta. Jeśli się zapłaci wszystko przed upływem tego czasu, to nie ponosi się w danym miesiącu żadnych kosztów związanych z użytkowaniem karty.

chwilówki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowicie innych produktów będą potrzebować osoby chcące kupić nowe mieszkanie.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy tekst, który niewątpliwie niezwykle Cię zainteresuje. Zobacz!

W ich sytuacji bardzo dobrze będą się sprawdzać kredyty hipoteczne. Sposób ich przyznawania jest dużo bardziej czasochłonny, ponieważ poza zaświadczeniami o dochodach konieczne będzie pokazanie dokumentów związanych z kupowanym lokalem. Dzięki temu, że zabezpieczenie kredytu stanowi lokal, to mają znacznie niższe oprocentowanie niż pożyczki konsumpcyjne Zobacz też