Jak należy wyposażyć nowoczesne laboratoria, jak odpowiednio zakupić do niego odpowiedni sprzęt.

Najnowocześniejsze laboratoria wymagają najnowocześniejszego sprzętu, przy pomocy jakiego będzie można przeprowadzać różne analizy i badania, lub zwyczajnie wykonywać jakieś procesy. Różnych odmian laboratoryjnego sprzętu jest ogromna ilość i od rodzaju wykonywanych analiz będzie się wybierać potrzebne urządzenia. Zupełnie czego innego będzie potrzebowało przecież laboratorium zajmujące się chemią, a inne urządzenia przyda się w zakładzie który będzie badał wytrzymałość materiałów czy przy analizie zanieczyszczeń w żywności.

więcej tutaj

Autor: NATO Training Mission-Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesny laboratoryjny sprzęt nie stoi na marketowych półkach, wszystkie te sprzęty są kosztowne i niekiedy wymagające doświadczonej obsługi, więc zakup ich powinien być dobrze przemyślany.

Masz spory problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona transport aut z anglii do polski.

Wielu wytwórców tego typu sprzętu oferuje parę linii produktów, różniących się możliwościami, parametrami i rzecz jasna ceną. Należy się dobrze zastanowić przy wyborze, czy nie lepiej dołożyć nieco więcej do lepszego modelu, bo w przyszłości może się okazać, że jego funkcje bardzo mogą się przydać.

Bardzo dobrym przykładem na dużą różnorodność funkcjonalności są suszarki laboratoryjne – klik!. Najprostsze wersje posiadają tylko prosty sterownik umożliwiający zaprogramowanie czasu oraz temperatury. W wielu przypadkach zupełnie powinno to wystarczyć, lecz bardziej zaawansowane modele mają dużo więcej możliwości programowania, rejestrowanie większości parametrów czy nawet możliwość podłączenia do sieci i możliwość zarządzania dostępem. I w pewnym momencie może się okazać, że prosta suszarka przy pewnych zastosowaniach staje się niewystarczająca i jednak dużo lepiej było od razu zakupić bardziej profesjonalny model.

Analogicznie sytuacja będzie wyglądać, gdy jakieś laboratorium mechaniczne kupować będzie nowy twardościomierz. Tego typu urządzeń także jest dużo odmian i rodzajów, więc należy przed ostatecznym wyborem dokładnie przyjrzeć się ich funkcjom i zakupić model, jaki będzie się sprawdzał zarówno w aktualnej pracy, jak również w przyszłości pozwoli na nowe rozwiązania.
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , , ,