Jakimi sposobami można pozbyć się popsutego albo starego auta, jak wygląda złomowanie.

Odbierając nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł po kilkunastu latach. Posiadacze aut nimi jeżdżą, w mniejszym lub większym stopniu o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Z reguły jeśli samochód będzie miał więcej niż kilkanaście lat, to jego wartość nie będzie wysoka i w pewnej chwili zaczyna się pojawiać problem opłacalności dalszych napraw. Jeśli przydarzy się jakaś poważna awaria, to faktycznie należy przemyśleć, czy dalsze dokładanie do auta na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest z jakimiś wypadkami i stłuczkami, nawet niewielkie uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż wynosi wartość samochodu. W takim przypadku są trzy możliwości, można w dalszym ciągu inwestować w samochód, spróbować go sprzedać lub skończyć jego żywot przekazując go na autozłom. Rozwiązanie czwarte, które niektórzy właściciele wybierają, to znaczy pozostawienie wraku w odludnym miejscu albo utopienie w jeziorze jest nielegalne i bardzo szkodzi środowisku naturalnemu, poza tym legalna kasacja pojazdów w Gdańsku da jeszcze właścicielowi jeszcze trochę gotówki.

Niektórzy z kierowców mają obawy przed takim rozwiązaniem, twierdząc że złomowanie samochodów na terenie Poznania to jakaś ogromnie trudna i wymagająca wielu formalności operacja. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, całość przebiega bardzo szybko i sprawnie, oczywiście jeżeli spełni się parę prostych warunków.

Ciekawe fakty o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Firmy zajmujące się takimi usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, przede wszystkim będą się zajmować odbiorem złomowanego pojazdu, więc raczej nie ma obaw, jeśli pojazd już nie jeździ.

Po prostu na miejsce podjeżdża laweta i pojazd jest zabierany. Z formalnych spraw z pewnością będą potrzebne wszystkie dokumenty samochodu, czyli dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Posiadacz samochodu dostaje odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego może wyrejestrować samochód w urzędzie miasta i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Z reguły całość będzie trwała kilka godzin, a wszystko będzie się odbywać całkowicie legalnie i zgodnie z prawem.