Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe mamy zakładały własną działalność gospodarczą i to faktycznie bardzo dużo mam tak robiło. Dlaczego? Bo później były im wypłacane bardzo duże pieniądze. Ale sporo się zmieniło w normach prawnych, jeżeli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Dziś pieniądze, jakie otrzymuje świeżo upieczona matka, która ma działalność gospodarczą, są o wiele mniejsze. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, przez jaki składki były wpłacane oraz kwota tych składek (czytaj ten artykuł). Najwyższe zasiłki macierzyńskie otrzymają te kobiety, które przez rok wpłacały najwyższe kwoty, w innym przypadku wszystko jest przeliczone według specjalnych zasad, przez co zasiłek macierzyński jest dużo niższy niż w poprzednich latach.

Zakładanie własnej firmyJeśli chcielibyśmy mieć własną działalność gospodarczą to musimy po pierwsze mieć dobry pomysł. Obecnie nie możemy pomyśleć o następnej zwyczajnej kawiarni, czy księgarni.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Dziś trzeba posiadać pomysł na to, jak się odróżniać na tle konkurencji. A kiedy posiadamy już pomysł i stworzyliśmy biznes plan, albo jakąkolwiek prognozę działań, to musimy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w naszym kraju kwestia jak założyć własną firmę, jest na porządku dziennym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, skoro okazuje się, że nie jesteśmy w stanie przekonać do tego zamysłu banku, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie pieniędzy. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy myśleć o tym, by założyć firmę.

Jeśli chcesz zgłębić dane na opisywany wątek, to odsyłam do linka (https://www.happytree.com.pl/) w którym znajdziesz wiele ciekawych danych, które szczegółowo omawiają zagadnienie.

Czy może powinniśmy mieć już założoną firmę, żeby w ogóle móc pójść do banku.

Jednak, jeżeli bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu, to, po, co mamy w ogóle zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeżeli nie rozpoczniemy krok za krokiem, to nie będziemy mieli świadomości jak to będzie się działo w naszym konkretnym przypadku.

Oczywiście w Urzędach wszystko trzeba wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Dobrze porozmawiać z właścicielami innych firm, jak zakładali własne firmy, na jakich zasadach najsensowniej działać. To pomoże nam poznać rynek i damy radę znaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej początkowo. Więcej na .