Jakimi sposobami odpowiednio nadzorować danymi?

W dzisiejszych czasach ilość przechowywanych danych jest bardzo wysoka. Posiadamy dane w przeróżnych formatach, technologia każdego dnia staje się coraz bardziej popularna, w związku z tym firmy muszą znajdować nowe, jak najlepsze rozstrzygnięcia. Takie przedsiębiorstwa, które mogą stworzyć bazę danych bez względu na rodzaj plików, zdecydowanie mają przewagę nad konkurencją.Jednym ze sposobów porządkowania danych jest zarządzanie ETL.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Skrót ten oznacza wyodrębnianie (extract), transformację (transform) i ładowanie (load). Metoda ta przeprowadzana jest w kilku etapach. Po pierwsze ma miejsce wyodrębnienie danych z ze źródła ich pochodzenia, kolejno są one transportowane, jednocześnie również filtrowane. Ostatnim etapem jest natomiast zapisanie informacji i zamieszczenie ich w zbiorze. Przyjmuje się, że najbardziej pracochłonnym procesem jest początkowy etap, gdyż dane nierzadko są pobierane z wielu źródeł, dlatego też jest to proces ujednolicenia informacji do jednego formatu. Drugi krok z kolei polega na opisaniu przepływu danych, wprowadzeniu danych biznesowych, mapowaniu i kalkulacji. Nierzadko informacje nie muszą być modyfikowane. Wówczas usuwane są również dane, które powtarzają.

Natomiast wspomniany ostatni etap, to znaczy ładowanie, polega na przeniesieniu informacji do obiektów docelowych, które są zgodne z wymaganiami przeprowadzanego projektu. Wspomniane obiekty to hurtownie danych. Dotychczasowe hurtownie i zarządzanie ETL są zastępowane przez sposób zarządzania określany jako Big Data. Pozwala to na szybsze zarządzanie danymi. Po pierwsze można pracować na naprawdę dużej ilości informacji. Pochodzą one z wielu miejsc, natomiast integrowane są w czasie rzeczywistym. Jest to idealne w monitorowaniu przepływu informacji. Przeprowadzane są także analizy, a na ich podstawie wykonywane są raporty. Zobacz: temu systemowi możemy szybciej operować danymi, analizować je i mieć do nich stały dostęp. Aktualnie nie trzeba nikogo przekonywać, że ilość informacji jest wręcz niezmierzony. Codziennie napływają coraz nowsze, w związku z tym niezbędny jest dobry system zarządzający. Dzięki temu mamy możliwość odpowiedniego prowadzenia firm. Gdy zastosujemy dobry system będziemy posiadali wzgląd w przepływ informacji w czasie rzeczywistym.

Czy intryguje Cię podobna kwestia? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik i zdobądź pomocne info (http://kursyresuscytacjigdansk.pl/kurs-itls/) również na pokrewnej witrynie.

Firmy chcą, aby dane były analizowane oraz przetwarzane od razu w chwili napłynięcia. Dlatego też wymagania rynku powodują odejście od klasycznym metod, które nie pozwoliłyby na tak szybki przepływ i sprawne działania.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Programy są ciągle udoskonalane, abyśmy mieli niczym nieograniczany dostęp do potrzebnych informacji. Ich napływ jest tak duży, że naprawdę wymaga to doskonałego zarządzania danymi. Na szczęście rynek posiada takie rozwiązania, a my możemy cieszyć się uporządkowaniem.