Na czym polega właściwa sprzedaż, co tak właściwie jest ważne? Czy jednie odpowiednia premia potrafi zachęcić?

Jak najlepiej i efektywniej sprzedawać? Czy korzystnie opierać się tylko na poznanych i efektywnych rozwiązaniach? Współczesny menedżer powinien umieć swobodnie korzystać z różnorodnych narzędzi takich jak prowadzenie szkoleń i sesji coachingowych. Powinien również odpowiednio prowadzić rozmowy motywacyjne oraz korygujące. Umiejętność używania tych mechanizmów z pewnością przełoży się na odpowiednie rezultaty w sprzedaży.

zobaacz

Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com
W tym jednakże temacie pozostaje dużo niedomówień. Bo jak zarządzanie sprzedażą to od razu pojawia się najistotniejszy aspekt – jak premiować sprzedawców, czy tylko premiami? W rzeczywistości istnieją trzy grupy motywatorów, dzięki którym możemy bardziej zachęcić handlowców do lepszej oraz bardziej efektywnej pracy. Najistotniejsze są aspekty oparte na relacjach. Znaczy to, że dla wielu handlowców przynależność do zespołu czy na przykład możliwość pracy w ciekawym zespole, to niezwykły motywacyjny zastrzyk.

Kolejną grupą znanych motywatorów jest status. Gdy jesteśmy wyróżnieni, wspinamy się na pozycję lidera, to od razu czujemy się bardziej fajnie, więc także lepiej nam się funkcjonuje w pracy. Trzecią grupą najlepszej motywacji są osiągnięcia. Oczywiście, mowa tutaj o osiągnięciach finansowych, lecz liczą się także te realizowane w pozostałych obszarach. Jakie są najbardziej efektywne sposoby zarządzania sprzedażą? Dowiedz się więcej – kontynuuj czytanie. Istotne są tu dwa wymiary, jakich znaczenie jest jak najbardziej zrozumiałe: wspieram oraz wymagam. Przez wspieranie rozumiemy pomaganie w zdobywaniu rezultatów, poznanie technik sprzedaży czy organizacja pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie efektywnie planować oraz monitorować własne sukcesy.

Szkolenie sprzedażowe

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
To także wpływa na naukę odpowiadania za własne czyny.

Podnoszona tu tematyka jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu liczba godzin roboczych w miesiącu, który proponuje zbliżone tematy.

Drugim czynnikiem jest wymaganie, co oznacza monitorowanie zespołu, sprawdzanie czy robione są określone zadania. Istotna przy tym jest także dynamika oraz jakość wykonywanej pracy. Najbardziej istotne jest jednakowoż to, z jaką mamy do czynienia kulturą pracy, oraz jak prezentuje się specyfika sprzedaży. Powinniśmy więc trzymać się najbardziej sprawdzonych praktyk mając jednak na uwadze, iż każde miejsce odznacza się określoną specyfiką. Powinniśmy ją zawsze brać pod uwagę przy różnych sprzedażowych działaniach. To gwarancja, że wszystkie nasze decyzje będą bardziej korzystne i bardziej przygotowane.