Jak dbać o swoje partnerskie relacje? A co jak sobie nie poradzimy? Jakie mogą nas czekać konsekwencje?

Polska jest krajem gdzie z każdym rokiem zwielokrotnia się liczba rozwodów. Pod tym względem zaczynamy się coraz mocniej upodabniać do państw lepiej rozwiniętych. Tam przeciętny człowiek w ciągu życia zawiera dwa albo trzy małżeństwa.

Psychologowie dosyć często szukają przyczyn rozpadu długoletnich związków. Ze statystyk rozwodowych wynika, iż przyczyną rozstania najczęściej są różnice usposobienia, kłopoty finansowe oraz nałogi. Praktyka ukazuje jednakowoż, iż związki najbardziej często rozpadają się, jak pojawi się rutyna. Początkowo jesteśmy dla siebie bardzo mili, troszczymy się o drugą stronę, zmieniamy swoje przyzwyczajenia, jesteśmy ze sobą dużo czasu. Z biegiem lat początkowe zauroczenie jest coraz słabsze, a w jego miejsce pojawia się przywiązanie. Duża ilość par zapomina o tym, aby dbać o siebie wzajemnie. Jesteśmy zapędzeni, myślimy przeważnie o sprawach służbowych, dzieciach oraz zarabianiu pieniędzy.

związek

Autor: Patrick Connelly
Źródło: http://www.flickr.com

W tej nieznośnej codzienności często nie ma za bardzo czasu na partnerską rozmowę, okazanie sobie zainteresowania. Znacznym błędem jest również to, iż często jedna osoba nie troszczy się o siebie, a więc o swoją atrakcyjność fizyczną oraz intelektualną, a wtedy już prosta droga do tego, żeby partner interesował się kimś innym. Aby temperatura w związku nie była coraz mniejsza trzeba dbać o spędzanie czasu tylko we dwoje, zaskakiwać siebie, szczerze rozmawiać o uczuciach i jednocześnie ofiarować drugiej stronie wolną przestrzeń na zainteresowania oraz spotkania z innymi osobami.

W innym razie można dojść do punktu, w jakim pozostanie już tylko rozwód. Niestety, rozwody mają miejsce się coraz częściej i nie możemy być pewni, że akurat nas to ominie. Czasem mimo wielu starań, po prostu mamy inne charaktery i jesteśmy jakby skazani na takie trudności. A jeśli dojdzie do takich okoliczności to niestety, lecz czekają nas kłopoty mające związek z rozwodem, alimenty i tym podobne. Ażeby najprędzej i w miarę fachowo przeprowadzić rozwód powinniśmy zatrudnić najbardziej odpowiedniego specjalistę do takich zadań. Adwokat prawo – traple.pl ekspertyzy patentowe warszawa rodzinne Warszawa to świetny wybór, pewność, że sprawa zakończy się szybko i bezboleśnie.