Czym jest Six Sigma i Lean Manufacturing i co wskazane jest wiedzieć o szkoleniach tego typu?

Aktualnie coraz więcej mówi się o tym, żeby dążyć do towarów jak najlepszej jakości i by zmniejszać ilość towarów defektowych i niewiele jakościowych. Jednym z programów, jaki ma na celu poprawę jakości towarów jest tak zwany program six sigma, który zezwala na zredukowanie usług i artykułów ułomnej jakości, co zarazem skutkuje podwyższeniem zadowolenia u Klientów, oraz także podwyższeniem efektywności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie intrygującą strategią jest Lean Manufacturing, który jest zorientowany na zwiększanie produktywności, mało tego są to procesy, jakie mają na celu eliminację czynności zbędnych, ich skracanie bądź ułatwianie. Strategia ta prowadzi do obniżenia kosztów, wobec tego bezsprzecznie wiąże się także ze zwiększeniem zysków dla danego przedsiębiorstwa. Lean Manufacturing jest procesem jednakowo słynnym jak 6 Sigma, dlatego również odbywają się dziś rozmaite szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej ważną rolę sprawują takie narzędzia poprawy jakości, jak na przykład terminowa wytwórczość na czas, automatyzacja czy też zarządzanie dostawami.

Jeżeli chcesz poznać więcej, to obejrzyj dodatkowe wątki. Odnajdziesz je na następnej witrynie, którą opracowaliśmy pod wskazanym linkiem.

Narzędzia te tworzą podstawę metody Lean Manufacturing i również wolno je poznać zapisując się na szkolenia lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą kompleksowy i niezmiernie skuteczny program działania, dlatego dziś aranżowane są szkolenia lean six sigma, jakie mają na celu zdobycie praktycznej wiedzy na temat procesów oraz ich skuteczności. Jest to skręcenie dwóch strategii – Six Sigma oraz Lean Manufacturing i okazuje się, że połączenie to zapewnia niezmiernie dużo doskonałych wyników. Szkolenia te są adresowane do licznych grup osób, między innymi wiele korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów czy też managerowie. Na pewno tego rodzaju szkoleniami powinna zaciekawić się każda firma, bez względu na to czy jest to niewielka firma czy ogromne przedsiębiorstwo, bo szkolenia te sporo przyczynią się do rozwoju każdej działalności.