Jak zostać harcerzem? Czy musisz wypełniać określone warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy wiesz, że ZHP to organizacja, do której ma okazję przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam przykładowo innego języka.Masz szanse za to przekonać się w jaki sposób sobie radzić w licznych sytuacjach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Zaczynając w harcerstwie po pierwszej zbiórce dostaniesz znaczek zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), albo krzyż harcerski (12 lat i więcej). zaczniesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach.

Godny zainteresowania artykuł, nie sądzisz? Jeśli tak myślisz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://strojemikolaja.pl/), którą także niewątpliwie uznasz za pożyteczną.

Wybrani chcą zdawać sobie sprawę, że harcerze przebywają znaczną część czasu w lesie z gitarą i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż zajmują się wieloma innymi rzeczami, niemniej wiele zbiórek odbywać się będzie w lesie. W harcerstwie możesz doszlifować swoje hobby – polecany sklep dla harcerzy.

Wiele osób jeździ na przykład po całej Polsce i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na rozmaitych turniejach, zupełnie inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego albo biorą udział w przedstawieniach w teatrze. W wakacje tworzone są obozy tematyczne, więc w tym czasie mamy szansę brać udział w w wielu wspaniałych akcjach: zdobywać szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznać rozmaite zakątki naszego kraju.W jaki sposób wstąpić do ZHP? Najlepiej kontaktować się z kolegą albo przyjaciółką, którzy wstąpili do harcerstwa – sklep z akcesoriami harcerskimi.

Z pewnością kogoś takiego znasz, a jak nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom młodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam dowiedzą się można zapisać dziecko do drużyny harcerskiej. Tak jak w każdej innej organizacji, również w ZHP członkowie mają prawa i obowiązki.

Najistotniejsze z nich to spłata regularnej składki członkowskiej, poza tym stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to uzyskasz niezwykle wiele, bogaty program, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wszelkie działania harcerzy tworzone są pod nadzorem przeszkolonych i dobrych instruktorów ZHP. A w jaki sposób można zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i kolejny ekwipunek możesz kupować w rozmaitych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.