I ty możesz pomóc – sprawdź, w jaki sposób przekazać 1 procent swojego podatku?

Pomaganie innym to niezmiernie istotny element naszego codziennego życia. O ile nie sprawia nam problemu pomoc najbliższym, gdyż zawsze możemy im pomóc w trakcie remontowania mieszkania czy pożyczyć bądź nawet dać niedużą kwotę, jeżeli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, jak udzielić wsparcia innym osobom. A jest na to naprawdę łatwy sposób – można dać 1 procent własnego podatku robiąc rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobligowany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana i nie powinna sprawić trudności nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Wystarczy bowiem, że w zeznaniu podatkowym, które uzupełnia, w odpowiednim miejscu wpisze numerologia osobista KRS wybranej przez siebie organizacji. Jeśli podatkami zajmuje się inna osoba, należy jej napisać taki numer, aby wiedziała, jaki rachunek bankowy wpisać w tym okienku. Co to jest numer – kliknij nasz profil – http://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się każdej z organizacji czy instytucji. By zweryfikować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, warto jest zajrzeć na serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam udostępniony i bezustannie aktualizowany jest taki wykaz, zatem decydując się na jedną z organizacji z niniejszego spisu, będziesz pewien, że pieniądze trafią na odpowiednie konto. Aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami, należy w wyznaczonym terminie zanieść swoje rozliczenie bądź o czasie zrobić korektę, gdy znalazły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w innym wypadku wpisana organizacja nie otrzyma od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może otrzymać informację, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając odpowiednie okienko w zeznaniu podatkowym – jak przekazać 1% podatku.

Dzieci

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już masz orientację, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Być może ktoś już poprosił cię o wsparcie na daną organizację, jeśli nie, możesz samodzielnie szukać instytucji, jakiej rachunek chciałbyś chociaż w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok można wybrać inną grupę osób, które również potrzebują pomocy, bo takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj wiele.