Karteczki do szlifowania angielskiego

Dzisiejszy rynek pracywymaga od nas w pierwszym rzędzie mobilności i wszechstronności. Powinniśmy być wyspecjalizowani i to najlepiej minimum w kilku dziedzinach, wtedy to mamy większą szansę na odnalezienie się na rynku pracy.

Najważniejsze

pomoce do angielskiego

Autor: Pawel Pacholec

są oczywiście różnego rodzaju umiejętności, jakie można wykorzystać w praktyce do realizowania wszystkich powierzanych przez firmę zadań. W tej sytuacji w cenie jest asertywność, umiejętność współpracy w grupie, inicjatywa, rzetelność i szybkie przyswajanie wiedzy. Idealny pracownik winien rzec jasna wykazać się także umiejętnościami na polu komunikacji – w tym naturalnie znajomością języka. Obecnie podstawą jest w szczególności język angielski, ale nie zaszkodzi – wręcz jest to mile widziane – by osoba na nowe stanowisko pracy posiadała w dodatku umiejętności lingwistyczne z zakresu języka rosyjskiego czy hiszpańskiego.

Ludzie szukający pracy, starają się więc sprostać tego rodzaju wymaganiom. Nie jest to jednakże prosta sprawa. Weźmy za przykład naukę języka – nauka z okresu studiów już nie wystarcza. Znamy język, jednak w praktyce niejednokrotnie nie rozumiemy przekazu bądź sami nie umiemy zakomunikować tego, co mamy do zakomunikowania. Ponadto poziom nauki języka w szkołach jest wciąż daleki od tego, jaki byśmy chcieli – nie tyle przez małą ilość materiału do przyswojenia, gdyż tego akurat w szkołach nie brakuje, ile z racji niedobrania sposobów i technik nauczania do możliwości uczniów. A metod jest wbrew pozorom wiele tylko należy wybrać najlepszą do swoich kompetencji i nawyków – ci, którzy uczą się ze słuchu mogą oglądać liczne programy multimedialne w obcym języku, inni, którzy lubią być zorganizowani mogą postawić na karteczki do angielskiego, a jeszcze inni mogą uczyć się na podstawie tekstów piosenek. Nauczyciele winni więc wykorzystywać na zajęciach przeróżne sposoby nauki języka obcego, ponieważ to faktycznie może zwiększyć kompetencje uczniów i otworzyć im drogę do przyszłej kariery.
Na szczęście proces zmian co do nauczania w polskich szkołach jest widoczny, chociaż przebiega bardzo wolno – wręcz ślamazarnie. A tymczasem rynek pracy jest nieugięty. Stąd też sami musimy myśleć o własnej przyszłości i już dziś starać się wykorzystywać rożne możliwe rozwiązania na poprawę swoich kompetencji – rewelacyjna metoda .