Poszukiwania pracy – w jaki sposób przygotować dokumenty aplikacyjne, aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania satysfakcjonującej posady?

Niestety, każdy kto chociaż raz w życiu poszukiwał pracy przekonał się o tym, że jest to trudne wyzwanie, zwłaszcza współcześnie kiedy bezrobocie jest wysokie.

cv

Autor: Fabrizio Morroia
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowe znaczenie, bez względu na to, na jakie stanowisko się aplikuje, mają prawidłowo przygotowane dokumenty – CV oraz list motywacyjny. Jak w takim razie je napisać, żeby otrzymać zadowalającą posadę?

Pierwszym krokiem powinno być dopasowanie publikowanych w dokumentach informacji do stanowiska, które planuje się uzyskać. Chociażby, kiedy poszukuje się oferty pracy prezes zarządu warto wpleść w CV i list motywacyjne dane o posiadanym doświadczeniu, które dla potencjalnego pracodawcy mogą okazać się ciekawe (sprawdź więcej szczegółów). Nie w każdym przypadku trzeba przedstawiać wszystkie miejsca, w których się pracowało. Identycznie należy postępować gdy daną osobę interesuje praca specjalista w wybranej branży (źródło artykułu). Sporo osób popełnia błąd i piszę nazbyt długie CV. Idealnie, jeżeli wszystkie informacje zostaną zmieszczone na jednej stronie.

Potencjalny rekruter nie ma czasu na to, aby przekopywać się przez setki kilkustronicowych CV. Poza tym, duże znaczenie ma też branża, w której szuka się pracy. Kiedy planuje się zostać sekretarką bądź specjalistą w sprawach administracyjnych, CV powinno być klasyczne, pozbawione jakichkolwiek ozdobników, natomiast w profesjach kreatywnych, takich jak graficy lub copywriterzy, ciekawe, niesztampowe CV jest zdecydowaną podstawą, dlatego można śmiało stwierdzić, że wszystkie chwyty są dozwolone.

Jeśli podoba Ci się analizowany wpis, kliknij ten link – bez dwóch zdań również warto zobaczyć również (https://www.workservice.pl/praca/monter/lodz/) jeszcze jeden interesujący post.

Współcześnie na szczęście w sieci można odszukać specjalne kreatory, które umożliwiają szybkie stworzenie CV i listów motywacyjnych.

list motywacyjny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Odpowiadając na oferty pracy żyrardów warto sprawdzić, czy potencjalny pracodawca nie oczekuje przesłania dokumentów aplikacyjnych w języku angielskim. Jest to dzisiaj coraz częstsza praktyka, tym samym lepiej wcześniej zadbać o CV i list motywacyjny w języku angielskim, by później gorączkowo nie tłumaczyć tekstu lub nie poszukiwać tłumacza. Napisanie dokumentów aplikacyjnych można też polecić specjalistom w dziedzinie HR, którzy mają wiedzę na temat tego, jak powinny one wyglądać, by przykuwały uwagę.