Nieustanna weryfikacja i staranie się o zagraniczne zaświadczenia to zabiegi, które pomogą zdobyć oraz podtrzymać zaufanie nabywców

Bezpieczeństwo członków brygad staje się obecnie dla pracodawców sprawą niemalże wagi państwowej. I to nie tylko ze względów czysto formalnych. Jeśli wartościowy pracownik będzie miał w zakładzie pracy zagrażający życiu wypadek, to może doznać uszczerbku nawet poziom produkcji w wytwórni, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, to nie tylko nieprowokowanie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby mieć pewność, że zakład spełnia normy bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź aprobującą na pytanie: czy wykorzystywane w zakładzie maszyny mają właściwe certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma pobudek do zmartwienia, ale w przeciwnym przypadku warto dokładniej zapoznać się z zagadnieniem: certyfikacja (link tu…) maszyn. Z kolei producenci rożnego gatunku urządzeń, aby zwiększyć sprzedaż, muszą troszczyć się o jakość swoich wytworów. Użyte surowce, supernowoczesna taśma produkcyjna lub wykwalifikowana załoga to zaledwie połowa powodzenia w interesie. Dopiero przeprowadzona certyfikacja – ważny link – maszyn pozwoli całkowicie usatysfakcjonować klientów. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie certyfikaty w ogóle istnieją. Warto zatem zainwestować również w rzetelne i fachowe przygotowanie swojej propozycji sprzedażowej.

certyfikacja maszyn:

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby dane przedsiębiorstwo, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, mogło funkcjonować na europejskim poziomie, musi spełniać wyznaczone normy. Certyfikaty iso stają się jednymi z nich. Można przykładowo usprawnić i chronić obieg informacji w firmie, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. Z pozoru może się zdawać, że informacja nie jest tak ważna jak technologia czy wykwalifikowany i sumienny podwładny. Jednakże rzeczywistość ukazuje coś zupełnie innego – poufne informacje przedsiębiorstwa bywają niezwykle cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz ujednolicenia wewnętrznych instrukcji (np. instrukcji kancelaryjnej) należy więc przeanalizować temat, a jest nim, przypomnijmy, certyfikacja iso 27001, odnośnie której więcej na stronie .

Następnym etapem w rozwoju jest kontrola jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której respektowanie podniesie zaufanie tak klientów, jak i członków załóg. Certyfikacja iso 9001 (tu poznasz szczegóły), bo o niej w tym miejscu mowa, pozwala sprawdzać proces produkcji tak, aby towary były przyjazne osobom fizycznym i pracownikom instytucji, np. budowlanych. Duży napis certyfikacja iso 9001 umieszczony na stoisku firmowym podczas targów budowlanych z pewnością zaabsorbuje uwagę wszystkich zainteresowanych tematyką remontów i będzie świetną formą promocji.