O czym należy pamiętać mając własną firmę? Czy da się na jakichś kwestiach znacznie zaoszczędzić?

W Polsce mamy bardzo wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Same składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Kiedy pracownik zasila szeregi naszej firmy trzeba płacić za jego wstępne badania. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie a także okresowe szkolenia BHP.

samochody

Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownikowi należy się również odzież robocza, środki czystości i zimne napoje w czasie upałów. Ponadto pracodawca powinien wyposażyć stanowisko pracy a także szkolić swojego pracownika. Do tych kwestii dochodzą jeszcze urlopy, a jednocześnie ewentualnie inne opłaty, jak odsetki od zaległości zus sprawdź to . Zatrudnianie pracownika jest więc dosyć drogie. Odnosząc się do takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że nieustannie wzrasta liczba umów zleceń albo tzw. samozatrudnienia.

Pod tym drugim pojęciem rozumiemy sytuację, kiedy pracodawca zmusza zatrudnionego do zarejestrowania działalności gospodarczej. Jest to dla niego na pewno opłacalne rozwiązanie, gdyż w sumie nie ponosi pozostałych kosztów zatrudniania pracownika, a osoba z własną firmą nie posiada prawa do urlopu, nie opłaca jej się też korzystanie ze zwolnień lekarskich. Taka osoba również może z takiej opcji skorzystać, bo jeśli ma zapewniany dochód, to uda mu się zarobić, a także opłacić zus. Możemy również sprawdzić jakiego rodzaju podatki trzeba płacić, czy jest to np. podatek (czytaj też umowa darowizny części samochodu) dochodowy liniowy kontynuuj i także spróbować mieć z tego korzyść.

Jednocześnie posiadacze własnej firmy mają możliwość, żeby skorzystać z różnorakich interesujących opcji, jak zakup samochodu na firmę 2015 – serdecznie zapraszam. Dzięki czemu można ponieść mniejsze koszty działalności, a jeszcze coś z tego mieć. Chociaż prowadzenie firmy nie jest zbyt proste i tanie, to jednakowoż jest bardzo wiele możliwości, ażeby na tym zyskać. Najlepiej przed rejestracją własnej firmy sprawdzić, jakie są możliwości i w jakich dziedzinach możemy zyskać. To z pewnością będzie dla nas pomocne, gdy już będziemy mieć własną działalność. Warto próbować więc dowiedzieć się jak największą ilość informacji, będziemy mieli bardziej znaczne możliwości, które z pewnością pomogą nam w prowadzeniu firmy.