Jak otworzyć się na rynki zagraniczne, kiedy zespół nie używa języka angielskiego?

Jeśli pewna instytucja chce się otworzyć na rynki międzynarodowe, warto, żeby przyjmowała do pracy osoby z pewną znajomością języka angielskiego – uniwersalnego języka międzynarodowego. Lecz co zrobić kiedy ma sprawdzonych fachowców ze swojej branży, lecz nie posługują się oni biegle tym językiem?

Zainwestować w naukę języka angielskiego w przedsiębiorstwie! Zorganizowanie grupy chętnych z pewnością nie będzie trudne, na finansowanie nauki dla pracowników również można znaleźć środki, ale jak znaleźć kogoś do nauki i to przedsięwzięcie zorganizować? Możliwości jest naprawdę wiele.

spotkanie biznesowe w siedzibie firmy

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Przedsiębiorstwo może zatrudnić na umowę zlecenie lektora z zewnątrz (przykładowo: native’a), który będzie przyjeżdżał do siedziby firmy na angielski dla firm Wrocław przecież obfituje w osoby, które dojadą na lekcje języka angielskiego. Native speaker może przygotować plan pracy dla grupy, biorąc pod uwagę specjalne potrzeby (na przykład bussines english albo słownictwo branżowe). Wygodnie jest również na wstępie dokonać podziału na dwie grupy – osób zupełnie początkujących, które z językiem angielskim jak dotąd praktycznie nie miały styczności oraz grupę średnio-zaawansowaną, która potrzebuje innego systemu pracy, poznawania nowych zagadnień, jak i odświeżania oraz systematyzowania nabytej już wiedzy. Na początku można ustalić lekcje dwa razy w tygodniu i śledzić efekty. Jeżeli częstotliwość okaże się za mała, można ją zwiększyć albo wyznaczyć indywidualne konwersacje z nativem. Dobrze jest, żeby zajęcia były zorganizowane przed pracą albo bezpośrednio po niej i w tym samym budynku (na przykład w sali konferencyjnej), żeby nikt nie marnował czasu na dojazdy itp. Jeżeli firma nie decyduje się native speakera, to może wybrać jakąś szkołę językową, wysyłającą swoich lektorów na angielski dla firm Wrocław lub każde inne większe miasto na pewno zaproponuje korzystną ofertę cenową za takie zajęcia. Oczywiście, jeżeli z jakichś przyczyn żadna z tych rzeczy nie będzie instytucji pasować, można wytypować pracownika, który będzie prowadził lekcje dla innych pracowników. Jednak wydaje się że to metoda najmniej efektywna, ponieważ nawet jeśli pracownik ten posiada wysokie kompetencje językowe, niekoniecznie musi być dobrym nauczycielem.

pracownicy firmy

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Fundowanie nauki języka angielskiego pracownikom to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej agencja pracy za granicą holandia na ów temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Natomiast pracownicy powinni być zadowoleni z tego, że mogą się dokształcać i skorzystać na tym nie tylko w miejscu pracy, ale również w życiu prywatnym.