Obowiązek każdego obywatela – złożyć formularz PIT za rok, który minął

Wypełnianie PIT-ów od zawsze wiązało się z najpierw ręcznym, a potem elektronicznym uzupełnianiem papierowych formularzy. I choć oczywistym było, że im szybciej dokument PIT się założy, tym szybciej otrzyma się prawdopodobny zwrot podatku, sporo ludzi zwlekało do ostatniego momentu ze złożeniem swojego PIT-u. Był to spory błąd, bo najczęściej ostatnie dni kwietnia w urzędach skarbowych czy w urzędach pocztowych stoi się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy wysłać deklarację PIT online.

pieniądze

Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT przez internet i złożenie go bez bez spaceru na pocztę czy do skarbówki jest wykonalne za pośrednictwem programu dedykowanego rozliczaniu sprawozdań za miniony rok (). Od kilku lat istnieje możliwość przejścia na całkiem elektroniczny sposób wygenerowania i złożenia deklaracji podatkowych. Wdrożono elektroniczne przesyłanie tych druków.

Ten wątek na pewno posiada fascynujące informacje, lecz żeby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź link (etteplan.com/pl), który jest niesamowicie absorbujący.

To coraz bardziej popularna droga rozliczania się podatników, dlatego też PIT rozliczymy online dzięki rządowemu systemowi e-deklaracje. Możemy użyć do tego bezpośredniego programu ministerstwa albo bezpłatnych programów. Kolejną możliwością są interaktywne formularze PIT online. Bezpłatne programy komputerowe przeprowadzą nas przez wszystkie pola – rozliczenie pit przez internet.

Wskazują, jakie informacje i gdzie trzeba wpisać. W tym samym czasie sprawdzają, czy wszystkie niezbędne pola zostały przez podatnika poprawnie uzupełnione. Minimalizuje to ryzyko pomylenia się, co potem może skutkować koniecznością składania korekty zeznania w urzędzie skarbowym.

Jeśli po przeczytaniu tego postu wciąż masz jakiekolwiek wątpliwości, to zobacz dodatkowo to ważne opracowanie (http://raczynski-kancelaria.pl/specjalizacje-prawo-odszkodowan) – są w tamtym miejscu pokrewne informacje.

Częstym błędem w przypadku wielu podatników było brak podpisu na deklaracji. W przesyłania elektronicznie podpis jest niepotrzebny. Obecnie weryfikacja osoby składającej PIT przebiega inaczej – wystarczy podać swój przychód z zeznania podatkowego z ubiegłego roku.

deklaracja pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet rozliczenie PIT przez internet zapewnia nam kopię. Po wypełnieniu deklaracji trzeba tylko odczytać e-mail z UPO, który jest poświadczeniem tego, iż złożyliśmy nasz PIT online w terminie.