Jak robić interesy, to koniecznie ze Słowakami

Nie mówi się o tym w telewizji, radiu czy Internecie, gdyż nie jest to dramatyczna historia dla stacji informacyjnych, ale jest się czym chwalić: nasz handel ze Słowacją w trakcie ostatniej dekady skoczył znacznie do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak ogromny skok cieszy, lecz też skłania do snucia prognoz, jak utrzymać tak pokaźny wzrost. Jak podkreślają specjaliści, trend ten może się utrzymać, jednocześnie nie powinno zabraknąć nowych inwestycji.

Już teraz możemy potwierdzić, iż Słowacja to dla naszego kraju jeden z najważniejszych partnerów handlowych. W 2012 roku wartość wymiany handlowej sięgnęła około siedmiu miliardów euro, i co istotne, była dosyć identyczna po jednej, jak i po drugiej stronie.

Ten wynik dowodzi wzrost o ponad cztery procent, w porównaniu z rokiem 2011. Daje to ciekawy wynik, ponieważ Słowacja awansowała na 9 miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych naszego kraju. Warto przypomnieć, że w 2011 roku zajmowała dopiero jedenaste miejsce.

firma spedycyjna

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć znaczną wartość w polsko-słowackiej kooperacji odgrywa globalny łańcuch dostaw.

Atrakcyjne treści oczekują na Ciebie na następnej witrynie, która jest poświęcona zbliżonej dziedzinie. Kliknij w link i dowiedz się tu (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-p%C5%82ytowe/mcr-silboard-systemy-p%C5%82yt-ogniochronnych/) dodatkowych szczegółów.

Co ważne, w niektórych sektorach gospodarki jest z każdym rokiem bardziej korzystnie i obiecująco, szczególnie mowa tu o branży motoryzacyjnej. Jest to prawda, transport np. z do Słowacji i ze Słowacji do Polski przeróżnych produktów jest coraz bardziej pokaźny. Jednakże, musimy w tym miejscu przyznać, iż perfekcyjnie niestety nie jest, ponieważ ciągle przydałaby się poprawa w zakresie infrastruktury transportowej pomiędzy naszymi krajami. Jest jednakowoż nadzieja na tego typu poprawę, bo już teraz dzięki środkom unijnym ulepszono infrastrukturę, a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Poza tymi gospodarczymi zaletami wato także uświadomić, że Słowacja to jednocześnie wspaniały kraj. Chociaż nasze wakacyjne plany kierują nas się w stronę Europy Zachodniej i Południowej, a także Północnej Afryki, to warto wybrać się trochę bliżej, do naszego południowego sąsiada. Słowacja przypadnie do gustu zwłaszcza ludziom kochającym chodzić po górach, bo to kraj górzysty, z cudownymi widokami, szlakami i atrakcjami turystycznymi. Jak widać, warto robić interesy ze Słowacją, a jednocześnie nie zaszkodzi odkryć tego państwa pod kątem turystycznym.

Jedno jest pewne, nie będziemy żałować. Zresztą, ci co już tam byli zaraz chcą tam powrócić Nie dość, że jest tam tak ładnie, to jeszcze ludzie są mili, a ceny zbliżone do naszych. Przy małym staraniu można się także dogadać, bo język słowacki należy do tej samej grupy językowej, co nasz, język polski.