Audyt – wielka pomoc dla firm

Czym zajmuje się audytor? Odpowiedź jest łatwa: prowadzi audyt, czyli dogłębne badanie i ocenianie pewnych rzeczy. W tym wpisie w zasadzie rzecz idzie o kontrolę, którą wykonuje się w biznesie. O ile nie zauważasz, że takie sprawdzanie firmy jest konieczne, namawiamy do czytania – ten tekst może mocno zweryfikować twój punkt widzenia.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Audytor wewnętrzny jest zatrudnionym ekspertem przed firmę, autonomicznym wobec innych komórek działalności. Jego głównym zadaniem rzecz jasna jest częste kontrolowanie, czy firma działa prawidłowo. Przy wybieraniu osoby, która zaakceptuje trudne obowiązki, należy pamiętać, by postawić na człowieka, który odznacza się takimi właściwościami, jak inteligencja, niezależność i drobiazgowość. Niełatwo odszukać osobę, która zjednoczy w sobie te cenne zalety.

Audytor zewnętrzny to osoba, którą deleguje outsourcingowa firma konsultingowa. Wykonuje analogiczne zadania, jak audytor wewnętrzny. Opłacenie outsourcingowego specjalisty od kontrolowania przedsiębiorstwa wykazuje więcej zalet niż utrzymywanie takiego stanowiska wewnątrz firmy. Audytor (-> link) z agencji konsultingowej to gwarancja obiektywizmu. Audytor nie jest związany z z zatrudnionymi z twojego przedsiębiorstwa, a zatem potrafi dostrzec pewne rzeczy, które zlekceważy człowiek z wewnątrz. A to fundamentalne w sytuacjach, gdy pojawiają się przesłanki, że ktoś z kadry firmy ma na koncie znaczny błąd przy pracy albo kiedy masz podejrzenia, że dokonano jakichś celowo niekorzystnych działań na funduszach działalności.

Audytor – audytor wewnętrzny z niezależnej agencji to człowiek kompetentny, który umie zauważyć rzeczy, których nie znalazł nawet najzdolniejszy specjalista – księgowy. Stąd warto przeznaczyć trochę gotówki na tego rodzaju usługi, aby dostać pewność, że przedsiębiorstwo funkcjonuje tak, jak powinno. W czasach światowe załamania finansowego najmniejszy błąd może kosztować działalność naprawdę dużo. Nie wybieraj takiego ryzyku, opłać kontrolę zewnętrzną.

Źródło: Iso.org.pl